Pomóżcie, dziwny błąd na XP

Od pewnego czasu na XP nie moge nic robić bo po chwili pracy z windowsem XP wychodzi taki komunikat:

LSA Shell (Export Version)

Wystąpił problem z aplikacją LSA Shell i zostanie ona zamknięta.

Raport o błędzie wygląda tak:

Sygnatura błędu

szAppName: lsass.exe szAppVer: 5.1.2600.0 szModName: unknown

szModVer: 0.0.0.0 offset: 000000000

Następujące pliki zostaną dołączone do tego raportu

E:\DOCUME~1\SIWY_T~1\USTAWI~1\Temp\WER4.tmp.dor00\lsass.exe.mdmp

E:\DOCUME~1\SIWY_T~1\USTAWI~1\Temp\WER4.tmp.dor00\appcombat.txt

I to nie wsystko po chwili wychodzi jeszcze jeden komunikat o takiej treści:

Trwa zamukanie systemu … itd

czas do zamkniecia 60sekund

wiadomość

Proces systemowy “E\WINDOWS\System32\lsass.exe” został nieoczekiwanie zakończony z kodem stanu -1073741819. System zostanie zamknięty i uruchomiony ponownie.

No i 60sekund i system sie wylacza.

Nic nie moge przez to zrobić, bo po uruchomieniu systemu zawsze do 5 minut wychodza te komunikaty.

Z góry dzięki za odpowiedz.

W ciemno masz Sassera lub Blastera :stuck_out_tongue:

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=73&id=846

poczytaj:

http://forum.underpl.org/showthread.php?t=5717

Hehehe - problem znany (chyba :?:slight_smile: większości posiadaczy komputerów podłączonych do internetu:

Sasser i/lub Blaster (dwaj koledzy, często występują w parze) - nie masz zainstalowanych łatek na system, uaktualnień i service packów … :x :o :roll:

… i taki jest tego efekt :!: Do wyłączenia komputera pozostało: 60s., 59s. 58s., 57s., 56s. 55s., itd. …

Zabezpiecz komputer bo długo tak nie pociągniesz - nałapiesz FULL syfu i FINAŁ :!:

Instaluj Windows z odłączonym od komputera kablem sieciowym, zainstaluj dobry program antyvirusowy, pobieraj bieżące aktualizacje systemu i antywirusa, skanuj regularnie komputer skanerami On-Line, zainstaluj oprogramowanie antyszpiegowskie itp., zainstaluj firewall, nie używaj IE !!

Bezpieczeństwo w sieci

Skanery On-Line

saser bo blaster (tyle pamiętam) inne pliki atakuje

Ale problem jest taki że ja nie zdążam przeskanować żadnym programem kompa bo poprostu nie zdążam

Tam koleś pisze

Cytat:

Na bank sasser. A RPC to nie sasser tylko blaster wypisywal. Sasiu tylko wylacza kompa. Zaistaluj antywira. A jak ci sie zacznie sie wylaczac w trakcie skanowania to wez uruchom>cmd>shoutdown -a

Powinien dzialac normalnie tlyko potem zeby kompa wylaczyc musisz odciac zasilanie

czyli w wierszu pleceń mam wpisać shoutdown -a ?

koleś pisze że potym powinein działać normalnie a co sie moze dziac jak to wylacze ?

siwy_155 czytasz :

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=12532

a jak nie dajesz sobie rady to weź dysk do znajomka który ma antywira i go podepnijcie i skan

a co do tego wiersza poleceń to tak wpisujesz tylko shoutdown -a

wszystko ma pieknie opisane w linie co podałem. Bez konieczności latania z dykskiem :lol:

jak wywali ci to okienko to uruchamiasz Start/Uruchom

i wpisujesz shutdown -a :smiley:

powodzenia :smiley:

Sam testowałem i dziła, tlyko potem musisz sie wylogowac, i z tamtąd zamknąć potem kompa

Możesz również przestawić zegar systemowy o np. 1h do tyłu.

POCZYTAJ

Mozesz także zamknąć połączenie internetowe do czasu zainstalowania Service Packa 2. tylko ze musisz miec płytke albo plik z nim na dysku.

Zrob skan programem MKS Clean znajdziesz to na http://www.mks.com.pl to jest taki program ze usuwa blastera i sasser i wogole inne smieci(robaki)

Pozzdro

Właśnie skanuje kompa różnymi programikami na sasera i blastera.

Bigdy w życiu nie zainstaluje service packa 2 bo już go kiedyś zainstalowałem i dipiero miałem jaja z systemem.

A najdzieniejsze jest to że do tej pory żadnego ssasera ani blastera mi nie wykryło wykryło tylko jak narazie 2 torjany win.32.agent bodajże

wow właśnie jeden z prpgramów tylko na sassera usuwa mi kilkaset wpisów z rejestru a może i kilka tysięcy bo cos ta lista sie nie chce skończyć usuwanych wpisów

Złączono Posta : 03.07.2005 (Nie) 16:39

Przeskanowałem kompa tymi programami i jiz tego błędu nie mam ale niepokoi mnie inna rzecz zainstlwoałęm avasta i jak go uruchamiam to on skanuje pamiec i autostart i podczas tego skanowania na dole wychodza mi komunikaty 2 jedn potem 2 ze osłona sieciowa cos tam zablokowano ze jakis atak z z IP i tu jest ip jakiś exploid mnie atakuje

Złączono Posta : 03.07.2005 (Nie) 16:44

Jeszcze gorej co chwila jak jestem teraz na XP avast mi wyswietla że mnie atakuje z sieci lsass exploid kurde da sie jakoś zabezpieczyć przed tym atakiem ? co chwile atakuje mnie.

Zainstaluj łatki na Sassera i Blastera

Kolega podał linki, w których jest wszystko opisane :))

zainstaluj albo Service Packa 2

Albo tylko odpowiednią łatkę z Microsoft KnowLenge Base

Złączono Posta : 03.07.2005 (Nie) 17:21

http://support.microsoft.com/default.as … ;pl;841720

Właśnie problem w tym że łatke zainstalowałem ale avast dalej wyswietla ze jestem atakwoany i podaje mi ip komputerow z ktorych jest ten atak i sa to kompy z sieci lokalnej

i tak ma byc --wszystko jest prawidłowo,ze wyswietla to oznacza ,ze czuwa nad bezpieczenstwem systemu twojego,a jesli chodzi o ataki to mam ich kilkanascie dziennie :slight_smile:

A masz oprócz avasta jakiegoś firewalla?

Jeśli nie, zainstaluj sobie - na przykład Kerio, ustaw co trzeba (podam Ci linka na PW) i będziesz bezpieczny…