Pomóżcie, dziwny błąd na XP

Spróbuj przeskanować komputer tą szczepionką : Szczepionki 1.003.0120

po co mi firewall czy on mi nie zwolni kompa i czy przez niego czasem nie bedzie mi gorzej sciagac z LimeWire lub z BearShare ogólnie z p2p ?

no firewall to dobra rzecz… ułatwia życie :slight_smile:

http://www.kerio.tk poczytaj może się zdecydujesz :slight_smile:

Nie wpłynie źle na ściąganie.

Dodatkowe info:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Firewall

Kto i po co by sie miał włamać do mojego komputera jak ja w nim nic nie mam ?

a po za tym ja nie mam zewnecznego ip co chyba zabezpiecza przed atakami.

Nie zawsze.

Zainstaluj firewall, pozwoli on chociażby blokować połączenia z internetem określonym programom :roll:

Lepiej zapobiegać, niż leczyć.

chociaż by po to zeby wykorzystac twoj komputer do ataku na inny, lub np. zeby uruchomic dystrybucje ze spamem, lub infekowac pozostale komputery, wysylac wirusy na e-maile z twojej ksiazki adresowej, sa tysiace powodów,

atak typu DoS

Ja mam Kerio od początku, miałem wiele programów p2p i nic nie zamulało. Mało tego - właśnie gdy posiadasz i używasz takich aplikacji, wskazane jest posiadanie zapory :slight_smile:

Jeśli się zdecydujesz, TU masz opis konfiguracji, a Kerio możesz ściągnąć klikając TU

Krzywdy sobie nie zrobisz, a będziesz bezpieczniejszy :))

Przed atakami z poza sieci owszem jeśli serwer jest zabezpieczony firewallem, a co z atakami wewnątrzsieciowymi ??

No dobra ale muj komputer to 450Mhz i 192Mb ramu i juz sam XP strasznie zwalnia potem doszedł mi teraz avast i komputer ledwo chodzi a jak jeszcze dojdzie firewall to juz katastrofa.

Mam prośbe do was niech ktoś zwas da Ctrl+Alt+del i sprawdzi ile ramu zajmuje ten forewall oczywiście muwie do osób które go posiadają.

3 procesy, około 30 K

Tak że niewiele, a zyski niewspółmierne 8)

gość pyra pisze tam cytat:

miałego go wcześniej i miałem z nim problem bo mi blokowął serwer counter-strike i steama i nie mogłem grac w moja ulubioną gre na necie

Ja duzo w tą gre gram bo według mnie to najlepsza gra więc jednak nie będe instalwoał firewala bo ja che grać w moja gre nie będe rezygnował z tej gry tylko po to zeby byc zabezpieczonym.

Zainstaluj, potestuj,

IMO nie powinno być problemów :!:

Ja mam Celeron 466 i 224 MB RAM-u…

A firewalla nie masz co się bać, bo takie aplikacje chodzą na słabszych sprzętach… Poza tym już wiele razy wyżej mówiono, że nie zamula…

U mnie zabiera on niecały 1MB pamięci łącznie, ale pobieram plik, więc pracuje… Zabiera mniej, niż antywirus :slight_smile: To cichy strażnik ;]

Nie ma się czego bać, tylko pobieraj, konfiguruj (linki masz w moim poprzednim poście) i bądź bezpieczny!!

:))

Złączono Posta : 03.07.2005 (Nie) 22:02

Ale powiedział, że blokuje mu i poprosił o konfigurację, którą później podałem, zresztą bardzo obrazowo… Jak dobrze zrobisz - nic Ci nie zablokuje!

Złączono Posta : 03.07.2005 (Nie) 22:05

przeczytaj dokładnie… :roll:

ej siwy jak móli komp to może pozmieniaj i powyłączaj cos w msconfigu

wszystko co sie dalo powylaczalem ale jak chce niektore wylaczyc to pisze ze nie mozna tego wylaczyc bo to proces krytyczny czy cos takiego :smiley:

Programami typu spybot tez kompa przeczesalem.

Poprostu jedyna rada to zakup nowego kompa :smiley:

Chyba takim samraz windowsem zeby nie mulil na takim kompie to windows 3.11 :smiley: albo linux :smiley:

Mam komputer podobny do Twojego i spokojnie na nim pracuję, nie masz czego się obawiać ;]

Na gorszych maszynach da się pracować :wink:

to daj log z HijackThis, moze tam cos bedzie.

HMM a moze robacz w kluczach w Rejestrze HKLM/…/Run i HKLM/…/RunOnce