Pomóżcie proszę. Płyta + procek + chłodzenie (bardzo pilne)

Witam.

Chciałbym zakupić płytę główną ASUS P5E X38 S775 i dokupić procesor Intel Core 2 Quad Q6600 i założyć chłodzenie na procesor Scythe Mugen ale nie wiem czy mi to chłodzenie na procesor będzie pasować do tej płyty. Czy napewno na nią wejdzie? Pomoże mi ktoś kto ma dostęp do takiej płyty i takiego chłodzenia?

Sprawa naprawdę bardzo pilna gdyż chcałbym to wszystko zakupić ale się boję czy mi napewno będzie pasować i czy wejdzie to chłodzenie na tą płytę gdyż ta płyta ma na około procesora radiatory z miedzi.

Golfik , procek i płyta gówna do bani…

Podaj fundusz jaki masz :stuck_out_tongue:

Złe częśći wybrałeś…

MSI P45 Platinum +E8400+Pentagram HP-120 AlCu KARAKORUM

Procek do 550 zł oraz płyta do 650 zł.

Golfik ,

bierz MSI P45 Platinum + Intel Core2Duo E8400 + Scythe Mugen :wink:

najlepsza płyta główna do jakichś 700zł + rewelacyjny procek do gier (tylko musisz go podkręcić na 4GhZ)+ bardzo wydajne chłodzenie :wink:

tylko brać :wink:

MSI P45 Platinum koszt około 500zł

E8400 koszt około 480zł

Scythe Mugen koszt około 130zł

jest to najlepsze rozwiązanie w twoim przypadku :wink:

nie masz się nad czym zastanawiać tylko brać :wink:

PS. Podaj resztę kompa :wink:

PS2. Jaka zasiłka? (podaj model i markę) :slight_smile:

PS3. Do czego będzie służył komputer?

Panowie nikt nie kupuje tych MSI. Ja wiem, że może i mają możliwość wsadzenia więcej ramu itp ale nikt takich płyt nie kupuje. Chyba zostanę przy tej płycie i tym procku.

Proszę o pomoc tyczącą się tego co napisałem na samym początku.

Niestety u mojego kolegi, jakoś sporo osób kupuje Abity, Gigabyte, Foxconny, DFI, MSI ale nikt nie kupuje Asusów, częste zwroty są płyt Asusa przez te ich awarie sekcji zasilania a kiedyś robili bardzo dobre płyty.

A może taką płytę wziąć?

Asus P5Q DELUXE P45 ICH10R GBLAN 16 FAZ Zasilanie?

Można tą płytę, ale ja bym jednak postawił na tą od MSI, naprawdę warto w tej cenie.

Procesor Q6600 fatalny wybór :expressionless: Weź kup E8400 i będzie git.

Co do chłodzenia, to coś z tego:

Pentagram Karakorum

Scythe Mugen

to po co się pytasz jeśli i tak nie słuchasz dobrych rad?

a no bo to Kład czyli lepszy od dwujajowca? hahaha :x

“panowie nikt nie kupuje tych MSI”

na pewno wszyscy kupują ASUS’y z ich cudownymi sekcjami zasilania, no normalnie miodzio :x

powodzenia ci życzę na tej grzałce (Q6600) i na cudownych sekcjach na ASUS’ie :x

Golfik , tak bierz ta płytę od Asus’a i tego kładzika, koledzy z podwórka będą mieli do Ciebie respekt xD

Gościu, pogardziłeś taką dobrą konfiguracją i wydaje ci się, że ten twój szit jest ok… To po cholerę nam mięsień pośladkowy zawracasz, skoro sam wiesz lepiej?

Tak, jeszcze DDR3 pewnie masz :slight_smile:

Zrobisz jak zechcesz, sądzę, że masz jakąś wiedzę, bo chcesz od razu lepsze chłodzenie na tego quada, ale dalej to słuchaj nas, bo wiedzę przesłaniają stare regułki, że mobo od Asusa zawsze najlepsza. Jeszcze raz powtórzę, że MSI w tym wypadku będzie lepsza od tych ASUS’ów i jeśli koniecznie upierasz się przy kładzie, to na pewno nie Q6600.