Pomóżcie sfinalizować złożenia kompa

Geforce Geforce :wink:

Hmmm 3870 tak tanio? Jeśli to nie przewał to zdecydowanie tego radeona bierz.

i różnica w cenie na tej samej stronie to dopłata 40 zł do Seagata…’>wydajność ta sama? WD ma bufor 16MB a Seagate 32… a i czas dostępu ma niby krótszy… ale co do cichości pracy to nie wiem…

i różnica w cenie na tej samej stronie to dopłata 40 zł do Seagata…

Co ma bufor do wydajności? Jedynie w raidzie przy włączonym write-back-catche może coś konkretnego dawać, 16mb catche to aż nadto, a nawet jeśli to zauważalną przewagę 32mb catche dają tylko przy np. kopiowaniu bardzo wielu, bardzo małych plików (masa dokumentów itp). Ten aaks750 jako jedyny z aaks’ów ma zapis prostopadły i na dodatek ma prawie 190gb na talerz gęstość zapisu, w efekcie ma wydajność tych seagate’ów. Poszukaj troche w necie to zobaczysz… Ewentualnie jakiś gość na allegro za 600zł sprzedaje 1TB seagate’y ale jak widać nawet wtedy za 1gb nie opłacają się bardziej od aaks’a 750tki…

dobra a powiedzcie mi jeszcze tylko czy nie lepsza była by płyta główna Asus P5K Pro ??

Samsung f1 byłby super, ale dopłata ponad 200zł względem aaks’a nie jest rozsądnym posunięciem. A z płyt foxconn p35a i msi p35 fir będą w porządku, z resztą ten asus winien być wyraźnie droższy a jedynym jego plusem jest 8 fazowe zasilanie (czyli jeśli nastawiasz się na 65nm quada i ostre oc to lepiej do asusa dołożyć).

F1 od seagata TAŃSZY o 6 zł :stuck_out_tongue: (tak jak znalazłem a od dwóch dni mam skaning neta *.* ) cena 450 zł za F1.

natomiast asus jest droższy o 25 zł niż fox…?

no więc? co lepiej… i krótko dlaczego (tylko tak żeby wszystko co wcześniej obgadaliśmy działało na tym dobrze :stuck_out_tongue: )

Jeśli ten f1 750gb’owy za 450zł to nie jest plastikowa atrapa to zdecydowanie go bierz, bo niezależnie od tego jak bardzo samsung niewykorzystał jego potencjału to i tak musi być sporo szybszy i od seagate’a i od wd, ponieważ oferuje gęstość zapisu rzędu 333gb na talerz, a co za tym idzie również szybszy czas dostępu.

Co do asusa p5k pro - dobre chłodzenie, rozbudowane zasilanie procesora, staromodnie umieszczone gniazdo zasilania 24pin (da się przeżyć). Co do oc to radzi sobie bardzo dobrze nawet z quadami: http://www.madshrimps.be/vbulletin/f10/asus-p5k-pro-oc-review-42048/

dobra… doradźcie jeszcze w dwóch kwestiach i kończymy to powoli:

:arrow: 1) FOXCONN P35A-S Intel P35 Socket 775 PCX DZW GLAN S czy Asus P5K Pro LGA775 ??

różnica w cenie to 25 zł… resztę sprzętu znacie(, ale powtórzę ją na końcu posta)

:?: 2) jaki czytnik zamiast moim zdaniem archaicznych już dyskietek :stuck_out_tongue: Trust 5,25” Media Connect Bay CR-3600 ? duży… ale ma dużo w sobie… jeśli nie to co co innego? koszt tego trusta to 75 zł…

i jeszcze jedno pytanie… nie potrzebuję już nic do całkowitego zmontowania? żadnego bajeru, wiatraka na nic? monitor, myszkę i klawiaturę mam :stuck_out_tongue:

_______________________

Procesor:

Intel Core 2 Duo 8400 3,0GHz - LGA775 BOX

Karta Graficzna:

Galaxy GeForce 8800GT 512MB DDR3 z CoolerMaster Heat Pipe

RAM:

Goodram PRO 2 x 1024MB Reaper 900MHz DDR2

Dysk Twardy:

Samsung SpinPoint F1 750GB 32MB SATA2 HD753LJ

DVD:

Pionieer DVR-215D SATA

Obudwa:

CoolerMaster ELITE 331

Zasilacz:

Ocz StealthXStream 500W

Czytnik nie jest ani troche archaiczny, jeśli ci się przyda to go zdecydowanie bierz.

Co do płyty to której byś nie wziął z tych dwóch to i tak będzie dobra, ale może jednak z asus’em spróbuj.

A i zasilacz weź corsaira VX (jedna mocna linnia +12v, najwyższa sprawność, napięcia jak skała, niewrażliwy na duże wachania napięcia w sieci, cichy, kable w pełnym oplocie, dobre końcówki molexów (łatwo wyciągnąć bez siłowania się)).