Pomóżcie wybrać system do notebooka!

Witam!

Planuje zakup notebooka Asus A6TC-AP015 (AMD Turion X2 TL50 (1.6GHz), 1GB DDR2, GF Go7300, 80GB) Chciałbym też wraz z nim zakupić jakiegoś Windowsa (bo na Linuxie sie nie znam)

Myśle o tym:

Microsoft Windows XP Home PL SP2 OEM

lub

Microsoft Windows Vista Home Premium 32-bit PL DVD OEM

Czy konfiguracja tego laptopa wystarczy na poprawne i sprawne działanie Visty??

Brał bym XPeka, bo na “poprawne i sprawne” działanie Visty narazie nie ma co liczyć nawet na lepszym sprzęcie :mrgreen:

BTW

Nie taki linux straszny jak go malują …zawsze sobie możesz zainstalować jako drugi system np. takie ubuntu i zobaczyć co i jak :wink:

Hmm, jestem odmiennego zdania (donośnie wymagań Visty i jej działania). Ale i tak radził bym zostać przy XP.

P.S

Fakt linux nie jest taki zły :slight_smile:

Hmm. Polecam ten zestaw z KOMPUTRONIKA dodatkowo dorzucają Windowsa XP HE. Sam system to nie wszystko, zainstalujesz XP-ka, antywirusa, firewalla, i parę innych bajerów działających w tle i laptop zacznie się mulić (chodzi mi o Vistę) - zdecydowanie Windows XP.

P.S. Wszystko zależy od tego do czego używasz kompa - jeżeli jest to sprzęt szpanerski i chcesz zgrywać kozaka to instaluj Vistę, ale jako rozsądny użytkownik powinieneś wybrać XP.

Pozdrawiam.

Lepiej kupić osobno system… Bo te “gratisowe” to są napchane już różnym oprogramowaniem typu norton i jest ciężko się go pozbyć…

Kup Viste i doinstaluj se linuxa , już nie warto brać XP’ka.

Ja mam odmienne zdanie XP będzie wspierany do 2014 roku i jeszcze przecież będzie dodatek SP3 który może wniesie jeszcze jakieś ulepszenia. :wink: