Pomóżcie wybrać ubezpieczyciela


(Dzidzia126) #1

Temat może nietypowy jak na takie miejsce ale spróbuje:)

Więc proszę o pomoc przy wyborze ubezpieczyciela. Samochód to skoda felicia, 95 rocznik, silnik 1.3, bez gazu

Nie wiem czy lepiej znaleźć jakiegoś agenta czy może gdzieś zadzwonić?


(Rysiek65) #2

Spróbuj tutaj: http://www.link4.pl/ubezpieczenie/lp/?k ... tAodyzdWLA


(Poniaatowski) #3

Polecam Wartę lub PZU.


(maku13) #4

Ostatnio z ciekawości robiłem symulację finansową ubezpieczeń i w Commercial Union wyszło mi najtaniej... (ale mam prawie 13-to letni pojazd i 65% zniżki w PZU)


(Uzi) #5

Jeśli samo OC to nie wybiorę za nic już PZU czemu ? Mam obecnie dwa samochody jeden w PZU z 60 % zniżka płacę 460 zł :expressionless: ,drugi w Generali taka sama pojemność + 30 % zwyżki ze względu na współwłaściciela który nie ma odpowiedniego wieku i płacę 370 zł.Więc po co przepłacać ?


(Dzidzia126) #6

Ryszard65 a miałeś może kiedyś z nimi do czynienia? Chodzi mi o np. likwidacje szkody albo przedłużanie ubezpieczenia na następny rok.


(matekadamczak) #7

polecam ERGO HESTIA


(Tikrit83) #8

Z tymi ubezpieczycielami to jest tak... niska cena raczej nie idzie w parze z likwidacją szkody i pokryciem kosztów. Nie chcę podawać nazw, ale największe i najstarsze są to zazwyczaj najmniejsze problemy... niektóre wyżej wymienione, wiem ze słyszenia jak łapią się każdego pretekstu aby tylko wypłacić mniej lub wcale. :slight_smile:


(Dzidzia126) #9

tikrit2 to może podaj już konkretne nazwy skoro piszesz ze wiesz o takich sprawach bo jak się domyślam są one dość istotne przy wyborze.


(Uzi) #10

Do końca się z tym nie zgodzę

W PZU czekałem dłużej niż w Generali nie wiem jak jest w innych przypadkach.

Najnormalniejsza w świecie wycena szkody , która pokryła całą naprawę i parę groszy zostało jeszcze na browarek.

Miałem też przypadek w którym agent z Generali wycenił mi ubezpieczenie tylko o 6 zł taniej niż w PZU dlatego jeden samochodzik znów jest w PZU zaś drugi nie dawno zakupiony powrócił do Generali ze względu na b.duże oszczedności w ciągu roku (tak jak napisałem wyżej).

Nie mialem do czynienia z wszystkimi więc pewny nie jestem co do innych , ale uważam iż nie wszystko złoto co się świeci.

Absolutnie nie namawiam by rezygnować lub zawierać umowę z wyżej wymienionymi ubezpieczycielami.Podałem tylko przyklady z którymi miałem do czynienia.

Pozdrawiam


(fiero) #11

Co do Link4 to odradzam i to bardzo. Jeśli nie mieszkasz w dużym mieście takim jak np. warszawa czy kraków to możesz czekać i dwa tygodnie na likwidacje szkody. Dzieje się to tak że jest przydzielony likwidator na dany rejon kraju który robi oględziny. Przypuśćmy że mieszkasz akurat a małej miejscowości i miałeś stłuczkę, zgłaszasz szkodę z AC na infolinii i dowiadujesz się że przyjedzie do ciebie likwidator z dokumentami do wypełnienia oraz zrobi wstępne ogledziny. Myślisz sobie że wszystko fajnie. Po tygodniu dzwoni do ciebie likwidator i mówi że będzie w twoich rejonach za parę dni o tej a o tej godzinie. Więc musisz zwolnić się w pracy na ten dzień bo inaczej znowu musisz czekać na termin w którym likwidator bedzie w twoich rejonach. A więc jak dobrze pójdzie po tygodniu mechanik zaczyna dłubać przy aucie. A niekiedy jest tak że w czasie naprawy wychodzi coś czego nie było widać przy pierwszych oględzinach więc znowu za telefon i warsztat czeka na likwidatora który zrobi dodatkowe ogledziny a więc kolejny tydzień. Jak wszystko dobrze pójdzie to dwa tygodznie od stłuczki możesz już jeździć z powrotem swoim autem.

Niby jakim cudem ? Możesz mieć co najwyżej 60% za bezszkodową jazdę i ewentualnie 5% za jednorazową spłatę. W latach 90tych Energo-Asekuracja dawała do 70% znizki dla służb mundurowych ale tego już nie ma.


(maku13) #12

Negocjacje, negocjacje, negocjacje...


(system) #13

Z tym Link 4 to się zdziwiłem z deka. Napisałem do nich na czacie na ich stronie (przydatna rzecz:) no i Pan mi powiedział że taka osoba która zajmuje się oględzinami ma obowiązek skontaktować się w przeciągu 2-3 dni od zgłoszenia i umówić się z klientem w dogodnym dla klienta terminie. Mój wujek likwidował w Link 4 szkodę a mieszka na wsi. I było dokładnie tak jak powiedział koleś na czacie. Nie wiem skąd masz takie info ale nie wydaje mi się żeby było dokładnie tak jak napisałeś.


(rad @ interia.pl) #14

W MOTOR był ranking a link 4 był poza tym rankingiem


(system) #15

A masz jakiś link do tego rankingu czy to było w gazecie? Bo wiesz ja to trochę sceptycznie podchodzę do rankingów bo to jest tak samo jak prognozy przedwyborcze. Niby jeden jest na szczycie a wygrywa ten z końca listy:P


(rad @ interia.pl) #16

Nie mam linka, to było w gazecie, tej gazety też już nie mam


(system) #17

W sumie to szkoda bo bym chętnie zobaczył taki ranking. A słyszałeś może coś na temat likwidacji szkód u nich?


(rad @ interia.pl) #18

Nie


(system) #19

A może Twoi znajomi mieli jakieś doświadczenie z nimi? Bo teraz to ja mam już mocną rozkminkę bo chce pomóc wybrać dla siostry ubezpieczyciela:)


(rad @ interia.pl) #20

hestia jest dobra