Pomóżcie - XP się dławi.[/b]

Niestety jestem posiadaczem emeryta Celeron 400 Mhz. 128 SDRAM z kartą grafiki

Geforce 2 MX 32 RAM.Zainstalowany Windows XP Profesional.Chodzi na nim Cache

Boost 4.W trakcie pracy na PC w pewnym momencie komputer przestaje reagować na

ruch myszy czy klawiatury i zamiera - pracuje coś w tle.Jedynym sposobem ożywienia

jest wciśnięcie ctrl-alt-delete - wtedy uruchamia się menager zadań i słychać w

skrzyni że zaczyna coś się dziać , a po chwili wszystko wraca do normy na jakiś czas.

Odnoszę wrażenie że wtedy komp wyrzuca nagromadzone dane z Rammu i dalej jest O.k.

System był już instalowany kolejny raz i zawsze był ten problem , może poza pierwszą

jego instalacją na tym kompie, gdy było wszystko super.Wszystkie Ram kleynery nic nie

dają. Wira nie ma - sprawdzałem.Jedyne co pokazała AIDA 32 to ,że ponad połowa pamięci

fizycznej przydzielona jest dla AGP.To może zwalniać system , ale jak to zmienić nie

wiem- poradżcie…Poza tym co zrobić z tym zatykaniem się …

no rzeczywiście jest troche mało ramu i wolny procesorek ale nic straconego jednym rozwiązaniem jest powyłańczanie niektórych rzeczy : MÓJ KOMPUTER/WŁAŚCIWOŚCI /ZAAWANSOWANE/WYDAJNOŚC/ZAAWANSOWANE /ODZNACZ DOPASUJ DLA UZYSKANIA NAJLEPSZEJ WYDAJNOŚCI

KOMPUTER/WŁAŚCIWOŚCI /ZAAWANSOWANE/PRZYWRACANIE SYSTEMU /ODZNACZ WYLĄCZ PRZYWRACANIE

zainstaluj program dopamieci zwalniania

http://www.dobreprogramy.com/index.php? … id=422&g=8

Taka konfiguracja sprzętowa kompa i windows XP :? :? :? . Chyba się porwałeś z motyką na słońce. Moim zdaniem żadne odchudzanie windy nie pomoże. Moja rada zainstaluj poczciwego windowsa 98SE i po problemie.

Mam podobną konfigurację i miałem podobny problem. Dwa dni temu zmieniłem myszkę (bo doradzono mi, że to jest najprawdopodobniej przyczyną tego wariowania kompa) i po kłopocie nie ma śladu. Przeczytaj nawet mój problemowy temat :Wariujące menu start sprzed kilku dni 8)

pozdrawiam,

Moja rada, dorzuć 128 RAM-u, powyłączaj co się da, jak radzi Pysiu, jeśli możesz to trochę podkręć procka i powinno śmigać bez kłopotu. Piszę z doświadczenia. Mam pod nadzorem komputery z Celeronem 466 MHz podkręcone na 525 MHz (trochę szybsze od Twojeg) i XP PRO śmiga aż miło. Wszystko zależy od tego co robisz na kompie, tzn jakie aplikacje używasz itd. Dla graficznych programów zyskasz lepszą kartą z większą pamiecią.

Pozdrawiam

Golden Finger

Hmmmm tylko jaki jest sens zapinania rasowego araba do furmanki??? To co kiedyś nosiło nazwę komputera mulitimedialnego dzisiaj jest zaledwie komputerem biurowym do pisania w edytorze tekstu, wykonywania obliczeń w arkuszu kalkulacyjnym prowadzenia księgowości czy ewentualnie przeglądania stron www. Współczesne aplikacje stawiają przed hardwerem coraz większe wymagania. Dokładnie w nieskonczończoność do komputerowego “złomu” też powoli zaczyna mijać się z celem skoro nowego kompa z prockiem 2 GHz 256 Mb RAMu nagrywarką x52 kartą typu geeForce 4 60 Gb dyskiem twardym i 17 calowym monitorem z płaskim ekranem można kupić za około 1600 zł np na promocji w Media Markt.

Jeszce jedna rada. Przy takiej konfiguracji staraj się używać starszych wersji programów. Mają mniejsze wymagania

A jaką pojemność ma twój HDD ? Może jest za duży i nie powinieneś instalować zbyt dużej ilości programów… trzeba wybrac… albo 400Mhz+ 128 MB ram+Win XP i dysk góra 20 GB, (oczywiście autostart i instalacje ograniczone do minimum) albo XP+HDD 40-60-80 GB+ dołóż pamięci operacyjnej+ faktycznie podkręć procka lub najlepiej w ogóle go wymień… lub powrót do poczciwego W 98…Wszystko opisane było powyżej także traktuj to jako małe podsumowanie. Oczywiście najpierw zrób sobie mały kosztorys bo może faktycznie bardziej opłacalny będzie zakup kompa z jakieś promocji w Media… Pozdrowionka

P.s Nic nie pomoże dopasowywanie dla uzyskania jak najlepszej wydajności… nie oszukujmy się ale parametry tego sprzętu są niewystarczające… Możesz spróbować na początek zwiękrzeniem RAM do min. 256 MB ale najlepiej do 512MB… byćmoże będzie to chodziło lepiej… Pożycz sobie od jakiegoś kolegi trochę pamięci i sprawdż jak to pójdzie… jeśli dobrze - to masz odpowiedż

Nie wiem czy kupowanie komputera w markecie, nawet Media Markecie, jest dobrym pomyslem. Znam sklep, wlasciwie siec sklepow w calej Polsce, gwarantujaca najnizsze ceny przy dobrej konfiguracji, troje moich znajomych kupilo tam komputery i sa zadowoleni i ja tez jestem zadowolony, bo “opiekuje sie” tymi komputerami.

Chętnie poznam adres tego sklepu o którym piszesz Anastazy… Osobiście powoli zaczynam się zastanawiać nad wymianą sprzetu… Też mam antyka ### Cel. 486+XP+128MB RAM+20GB HDD na całkowicie zintegrowanej płytce + jakiś tam SB Life, śmieszna grafika i sieć ale jak dotąd nie narzekam… Wszystko w jak najlepszym porządeczku dzięki regularnym przeglądom systemu i systematycznemu usuwaniu zbednych plików…

POZDROWIONKA GG 4005020

Bardzo sie ciesze, ze wszystko chodzi u Ciebie dobrze, bo najwiekszy problem w tym by doprowadzic swoj komputerek do posluszenstwa. Jesli chcesz adres tego sklepu, to napisz na priv, bo nie chce ich reklamowac i chyba nie powinienem.

Tylko spójrz czasem na te swoje PRiV…

XPka można podrasować tylko trzeba trochę czasu … trzeba tylko powyłączać zbędne usługi i wieśniacki ,dziecinny interfejs juzera,no i trza tez sie nastawic do na to do czego ma sluzyc w ogole komp.najprostsze rady to :

wyłącz indexowanie plików,określ do czego służy komp.i powyłaczaj resztę zbednych usług…tych których nie jestes pewny nie wyłączaj,ale zawsze możesz ustawić na ręczne uruchamianie wtedy pojedzie …zyskasz troche ramu i procka,pozbądź się niepotrzebnych programów z traya np.messenger itp.

fakt że dobrze byłoby kupić troche ramu,ale po zastosowaniu już tych kilku wskazówek poczujesz wyraźną różnicę…

jeżeli praca w internecie jest zbyt wola wyłacz animacje i jeżeli nie potrzebuhesz to dźwięki,także te w systemie…to wszystko zwalnia system,doprowadź system do wyglądu klasycznego bez bajerów załóż plik wymiany na partycji na której masz system,zdefragmentuj diskeperem

sprawdź czy nie ma konfliktów sprzetowych,jeżeli ich nie ma to wyłącz(na czas spokoju w systemie) dziennik zdarzeń i raportowanie błędów…chyba nie będziesz zgłaszł do MS swoich problemów… :wink:

huh no i jak nie będziesz instalował niepotrzebnych programów to powinieneś mieć na jakiś miesiąc spokój :wink:

grafiką sie nie zajmuję ale chyba to ustawienie przydzielania ramu dla AGP ustawia sie w biosie daj minimum ,spróbuj zapgejtować bios(ostrożnie) i ustaw parametry optymalnie.

Podkręcanie procka na niewiele sie zda,ja odczuwam dopiero zauważalną różnicę dopiero po przejściu na wyższego procka o jakieś 500 MHz

ale jak da się to możesz wykręcać proca tylko w granicach przyzwoitości…