Pomóżcie z WORD'em

Witam

Napisałam pewien teskt w wordzie (bardzo dla mnie ważny). Zapisałam go pod jakąś tam nazwą (nieistotne). W poźniejszym czasie dopisałam do niego parę zdań i chcąc zapisać w nim zmiany wyświetlił mi się komunikat: “Za mało pamięci na dysku”. Nie mogłam zapisać w nim zmian, więc zamknęłam worda bez zapisywania. Otworzyłam Worda ponownie i załadował mi się ten plik jako odzyskany, oczywiście bez zmian, które naniosłam. O co chodzi z tą pamięcią? Mam dysk 80Gb, Win98 i Office 2000. :frowning: :frowning: :frowning:

A czy masz miejsce na dysku, żeby zapisać ten plik??

Mogło zabraknąć pamięci wirtualnej do zakończenia zapisywania

jeśli masz dysk podzielony na partycje - to zapisz to w innej partycji

Ja tak kiedyś miałem podczas pisania pracy używając Wordowskiego Microsoft Eqution. Te symbole potrzebowały duużo pamięci i dlatego po napisaniu kilku linijek musiałem zapisywać plik.

A i jeszcze jedno: tak było w 98SE, w XP Prof jest wszystko OK

Witam ponownie

Monczkin, a nie orientujesz się, jak mogę w WIN98 zwiększyć pamięć wirtualną?

Pozdrawiam

Szczerze mówiąc dawno nie miałem doczynienia z 98 :slight_smile:

Z tego co pamietam:

Mój Komputer–>klik prawym myszy–>właściwości–>zakładka zaanwasowane (chyba) - musisz znaleść tam opcje pamięci wirtualnej

Będzie tam możliwość, gdzie sama możesz określić wielkość pamięci wirtualnej - ja dawałem zawsze na maksa - czy to dobrze czy źle nie wiem, u mnie działało i nic się nie psuło :slight_smile:

Ponawiam pytanie pytanie - czy masz wystarczającą ilość wolnego miejsca na dysku - bo jeśli nie masz, to zwiększanie wartości pamięci wirtualnej nic nie da (windows potrzebuje około 200 MB wolnego miejsca na dysku, na poprawne działanie).

Czy inne pliki worda zachowują się podobnie ??

Ewentualnie możesz usunąć offica i zainstalować go ponownie lub przeinstalować windowsa

Pamięci mam wystarczająco, gdyz na 80GB dysk może w 30% mam zapchany. Ostatnio pracowałam na OpenOffice i nie miałam podobnych problemów. Ale pamiętam ok. 2 lata temu pisałam prace w Wordzie to było podobnie z ta pamięcią, więc nie wiem czy da tu coś przeinstalowanie office’a. Ale spróbuję wieczorem ze zwiększeniem pamięci wirtualnej. Może pomoże :smiley: Najwyżej będę dalej marudzić na tym forum.

Trzeba było wybrać Zapisz jako… i zapisać w innej lokalizacji. Na 99% nie byłoby problemu. Tak czasami jest z Officem 2000 - dlaczego to nie wiem.