Pomysł

Ramzes niektóre takie tematy zostają jako przykład głupoty i nie znajomości regulaminu, a także przykład dla innych. Te, w których “user” przekroczył granice są usuwane z forum i pamiątka pojawia się pod avatarem

widząc takie tematy można, a nawet trzeba, skontaktować się z moderatorem i zgłosić mu taki przypadek.

Zgoda, że niektóre tematy zostają ku przestrodze dla innych, ale np. te z pytaniami o cracki są zamykane i zostają w archiwum, chociaż je możnaby było bezwzględnie kasować, przecież nie od parady jest przyklejony “Szukasz cracka - tutaj go nie znajdziesz”. Ale dobra, zresztą administracja zrobi jak będzie uważać :slight_smile:

Ramzes

wiesz w czym leży problem ??

ludzie mają w nosie czytanie regulaminu, FAQ, czy ogłoszeń i przyklejonych :?

Dokładnie. Wolą jak się pod nosek podłoży.

o tak szczera prawda :wink: :wink: :wink:

No to chyba nie pozostaje nic innego jak dalej się z takimi userami męczyć

Mają też w nosie czytanie materiałów z Archiwum “Ku Przestrodze” :?

…więc na jedno wychodzi …czy takie będą, czy też nie.

tak więc ja widzę jedno rozwiązanie

koniec pobłażania i “ostra moderka”

Ostra moderka tak.

Ale może zamiast natychmiastowego kosmosu

miesięczny/tygodniowy pobyt tematu w odosobnieniu (czyt. w archiwum)

Albo w specjalnym do tego dziale (co powiecie na nazwę “Bajkonur”?)

Tylko jak to zobaczy niezarejestrowany to ucieknie czym prędzej. :smiley:

i na pożegnanie mu zaśpiewamy “… i nie wracaj więcej” :lol:

podoba mi się ten pomysł

Ja też tak robie i popieram :!:

Ponadto skoro

, czyli tzw. Ostrzeżenie (max. 5 szt.) to moim zdaniem przenoszenie tych i/lub podobnych postów do Archiwum jest bezsensowne (zaśmieca Forum i nic nie wnosi). Ostrzeżenia są świetnym narzędziem tak jak i funkcja Pomógł (jak na razie działa wyśmienicie - jakośc odpowiedzi znacznie wzrosła i nie pojawił się problem nabijania punktów :slight_smile: )

A ostatnio mam także mieszane odczucia co do działu “Na luzie” i pojawiajacych się postów typu: Jaka to piosenka?, Jaki telefon komórkowy kupić?, Ile to kosztuje? Wydaje mi się, że to Forum nie służy takim celom jakie postawiono w w/w pytaniach.

Problem ten stał sie ostatnio nagminny i mam wrażenie że jest to także forma nabijania licznika postów, tak jak niektóre głupie tematy z ankietą czy te bez typu: Który telefon lepszy?, Kiedy skończyłeś gimnazjum? Ile punktów dostałeś z egzaminu gimnazjalnego? Ile masz lat? itp. To są tylko nabijacze licznika postów :!:

Popieram więc pomysł posprzątania Forum i dookreślenia jego zakresu tematycznego - większość userów zagląda na to forum bo wie jaka jest jego tematyka i chciałaby, aby to forum było rzeczowe i celowe a nie “bylejakie” !!

No to krótko:

  • Dobry pomysł

  • Zły pomysł

Bo np. ten temat i tak sie nie przyda bo link skasowany to juz nic z tematu…

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=31760

Czyli chciałbyś jednak ten link zobaczyć ?

Niestety :stuck_out_tongue: