Ponad 100 stopni C na GF 8600GT

Witam

Problem taki jak w temacie… Kartę mam od około półtora roku. Kiedyś już robiła mi takie numery ;/ (ponad 100 stopni celcjusza w Everescie i EXPERTool’u) ale po jakimś czasie hmm… samo się naprawiło :stuck_out_tongue: Ołożyłem to na później, aż 2 dni temu znowu to samo ~80 stopni przy normalnej pracy systemu i 108 w grach. Dochodzi do tego, że uruchamia sie ostrzezenie o przegrzaniu z EXPERToola. Dzisiaj rozkręciłem karte, przeczyscilem wiatrak i wentylator, nałożyłem jeszcze świeża :stuck_out_tongue: paste i po 15 min gry w Fallout 3 zowu wyskoczyło ostrzezenie o przegrzewaniu… Czy ktoś mógłby mi doradzić co mam zrobic? Wymieniać wentylatorek? Jezeli tak to na jaki? Jakie są ceny takich wentylatorkow?

Ps. Chciałem tylko dodac ze wentylator na niej ani nie burczy ani nie warczy a komp cały czas stoi z “otwarta klapą”

Proszę o w miarę szybką pomoc :slight_smile:

lepiej zamknij obudowę wtedy jest lepsza cyrkulacja powietrza w obudowie

jak ma źle chłodzoną obudowę to lepiej jest otworzyć

No żadnych dodatkowych wentylatorów w obudowie nie mam, dlatego go otworzyłem.

jeżeli już chodzi o wymianę chłodzenia to polecam ten zestaw:

http://www.allegro.pl/item595063118_zal … mocja.html

Ja mam lepszą, i powiem tak: jeżeli w budzie niema waitraka, to moja 70C system do 110C w grach- mój rekord 105*C w grze NFS Carbon. Kupiłem witrak-włożyłem go w bude i teraz kart a w systemie ma 40*C i w grach 60*C. Ale wiem, że do 120*C karta wytrzymuje.

No ja mam całkiem nieźle chłodzoną obudowę i max na GPU miałem 70C ale tylko raz i tyle samo CPU. W spokoju to GPU 48C, a CPU 30C :smiley:

Tak wytrzymuje :stuck_out_tongue: Boje sie tylko, ze kiedys nie da rady i sie spali… W jakich cenach można kupić w miarę pożądne wiatraki do obudowy? i gdzie go zamontowac? Z boku czy z tyłu? No i przede wszystkim - czy to na pewno pomoże?:stuck_out_tongue:

dopiero zauważyłem że masz taką samą grafikę jak ja :razz:

Hmm… tak sie teraz zastanawiam… Czemu dopiero teraz zaczęła się przegrzewać? Przez tyle czasu działała świetnie aż teraz nagle coś jej odbiło? Około rok cały zamkniety komp stał zabudowany ze wszystkich stron w segmencie i dopiero teraz coś sie stało…

czyli tak nagle wyskoczyła z takimi temperaturami :arrow: może się popsuła?

No raczej nie. W grach (to chyba najlepsza metoda sprawdzenia:P) wszystko wyglada tak jak trzeba, żadnych błedów czy artefaktów nie wyświetla, komp sie nie restartuje nawet przy 108*C. Jedynie kiedy juz jest nagrzana, obraz zacina sie. Ale od razu jak wyłączam grę temperatura spada do ok 70*C i tak sie utrzymuje. Jakies pomysly?

a sprawdzałeś dłonią czy temperatura nie jest czasem mylona? Może po prostu czujnik wariuje i raz jest dobrze a raz źle. Nie wiem na ile łatwo bedzie sprawdzić ręką, ale może o to chodzi.

Czuć ciepło nawet jak lekko zbliżam dłoń. Poza tym czuć taki lekki smród nadpalanych kabli (mało fachowe, wiem:P) czy nadtopionego plastiku. Żadne kable nie dotykają obudowy radiatora, sprawdzałem kilkakrotnie. Jutro kupie nowy wiatrak na karte. Mam tylko pytanie - czy kupowac taki z radiatorem czy sam wiatraczek? (Jezeli chodzi o chłodzenie to nie mam bladego pojecia o sprzecie ;/)