Ponad 26 ataków dzisiaj rano! LSASS exploit?

Witam. Od dzisiejszego ranka miałem prawie 30 ataków na mój komputer. Na szczęście Kaspersky skutecznie je zablokował. Oto szczegóły:

Obiekt: LSASS exploit

Wyniki: Atak przy użyciu protokołu TCP z adresu 62.21._._ na lokalny port został pomyślnie zablokowany

Ataki zaczeły sie od momentu zainstalowania SP 2 i IE 7 Beta 2 Preview (wersja ta “pierwsza”, ale nic nie ma w instalce!). :-x Interesujące jest to że ataki były przeprowadzone z 6 komputerów o takich samych dwóch pierwszych liczbach numeru IP.

Może wiesz co to takiego ten lsass exploit, czy mam może jakiś niebezpieczy plik na kompie i przeskanować całego kompa?

PS

Przeskanowałem folder system32 z lsass.exe i nic nie ma!

podobny problem

Ogólnie rzecz ujmując kaspersky pomyslnie zablokował te ataki więc nie masz się czego obawiać. To normalne iż ktoś próbuje włamac się na system bo mysli iż niewiadomo co na nim czymasz. (numery kont bankowych, ważne hasła i dane itd.)

Możesz to zignorować :wink:

Złączono Posta : 06.02.2006 (Pon) 15:05

i jeszcze lektura:

1

2

Dzięki

wczoraj w 15 min mialem 104 tego typu alarmy trohe denerwujace ale co tam tajne dane z pentagonu sa bezpieczne

Wyłączyłem powiadomienia, IP sobie spisze, może kiedyś sie przydadzą! :evil: :evil: :twisted: