Ponad 70% zużywa explorer.exe

Mam windows xp sp2 i mam pewien problem. Otóż czasem mi spowalnia kompa. Nie zawsze jest to odczuwalne. Jak wejdę w menadżera zadań (ctrl+alt+del) i sprawdze uruchomione procesy to przez kilka sekund explorer.exe zużywa po kilkadziesiąt procent prędkości procka :expressionless: nie wiem czy to jest normalne, bo wcześniej jakoś tego nie zauważyłem.

p.s. gdy dłużej mam włączonego menadżera zadań (ok5-10sekund) zużycie procesora przez tą aplikację, maleje do 0 :confused: … co może być nie tak?

wysoka praca procesu jest spowodowana działaniem uruchomionych zadań przez dany proces, w przypadku explorera.exe zużycie CPU może wzrosnąć, a to dlatego ze explorer.exe za powłokę graficzną sa to ikony, pasek zadań foldery etc np. jeżeli podczas włączenia jakiegokolwiek programu wzrośnie praca CPU w pozycji explorer to nie oznacza że explorer jest uszkodzony.

Ale na złą prace mają wpływ wirus czy uszkodzone pliki oraz same uszkodzenie pliki explorer.exe, którego w razie potrzeby można podmienić po przez konsole odzyskiwania.

gdzie X: -> oznacza literę CDROM’u

Użyj program ProcessExplorer aby sprawdzić jakie aplikacje i bibloteki moją wpływ na proces explore.exe.