Ponowna aktywacja windowsa

Wczoraj winda wywaliła mi komunikat, że od pierwszej rejestracji tego systemu, system został bardzo zmodyfikowany i

należy go ponownie zarejestrować.

Jednak nie mogę tego zrobić przez internet, gdyż wyskakuje okno, że nie mogę połączyć się z internetem.

I teraz pytanko co mam zrobić.

Mam XP ze szkoły z systemu MSDN AA i gdzieś jeszcze zapodziało mi się pudełko z kodem.

zadzwoń pod ten numer który jest podany odsłuchaj wszystkie sekretarki i powiedz to czasami nerwowej i zmierzłej Pani o tym, ona Cie przekieruje na nastepny automat ktory podyktuje Ci prowdopodobnie nowy klucz produktu :slight_smile:

ale skąd ja mam mieć ten numer??

Bo podczas próby aktywacji w ogóle się nie chce połączyć z witryną microsoftu

Numery do M$

0801-308-801 (stacjonarny-bezpłatne)

+48 (22) 594 19 99 (komórka-płatne)

Ja dzwoniłem do nich już parę razy i tylko raz musialem rozmawiać z kobitką jak pomylilem sie wybierając opcje w automacie ;] a tak to wszystko zalatwia się automatycznie przez telefon ; ]

Czy rejestrowałeś kiedyś w Microsofcie ten system ?

pewnie, że rejestrowałem.

Ja też mam bardzo podobny problem, a mianowicie od wczoraj windows wysyła mi komunikat że : “że od pierwszej rejestracji tego systemu, system został bardzo zmodyfikowany i należy go ponownie zarejestrować.”

Niestety nie mogę go zarejestrować ponieważ wyskakuje komunikat że: ’ Nie można uruchomić apletu Aktywacja systemu Windows, ponieważ na tym komputerze wyłączono lokalną obsługę skryptów.’

I tu moja prośba o pomoc :wink: jak można właczyć obsługe tych SKRYPTÓW LOKALNYCH ??

Juz znalazłam sposób rozwiązania mojego problemu na http://windowsxp.mvps.org/activescripting.htm :smiley:

Zamiast aktywacji internetowej wybierz aktywację telefoniczną.