Ponowna instalacja Visty, format?

(Emzetforsuperstfor1337) #1

Nie wiem czy pisze w odpowiednim temacie, kupilem 2 miesiace temu nowy komputer firmy packard bell w niemczech z winda vista home premium, gdy poraz pierwszy uruchomilem komputer, wszytko gralo mi sie automatycznie bez uzycia plyty z windowsem. po pierwszej instalacji, wgraly mi sie programy jakich nie chcialem a dokladnie, wyszukiwaraka AOL, Norton Internet Security 2007, Works 8.5, itd. Bardzo mnie denerwuje cos, jak instaluje sie bez mojej wiedzy, nadodatek dostalem tylko jedna plyte instalacyjna gdzie jest chyba windows, stery i te gowniane programy, i teraz nie wiem jak: przeinstaluje winde czy tez zainstaluja mi sie te programy? czy moge przeinstaloac winde? czy to tak samo jak na xp, i czy oplaca mi sie przeinstalowac, a chce to zrobic poniewaz zaczalem usuwac owe programy i nagrzebalem w rejestrze, komp czasami potrafi zamulic, a ja nadodatek jestem pedantczny i lubie miec porzadek na kompie Mruga 2

prosze o odpowiedzi, ktore cos wniasa do mojegu "problemu".

p.s. gdy sprawdzam liste procesow to wyszukiwarka AOL dalej pracuje, kiedy ja ja usunolem jak chwasta 50 dni temu, hijack, ccleaner tez nie moze usunac.

(Lukaszxp) #2

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi, ale jeśli pytasz o to

To nie, chyba że winda jest nieoryginalna, ztweakowana. Napisz, czy na płytce, jest logo visty itp. :stuck_out_tongue: i czy to oryginał. No ale jeśli dostałeś te progsy na płytkach, to znaczy, że po formacie i zainstalowaniu samej visty, będziesz miał samą vistę.

(Mokreoko) #3

Może masz tą Viste zintegrowaną z tymi programami?

(radko11) #4

Wieki temu sprzedawałem HP z Windowsami. Po uruchomieniu Windows zaczynał się instalować z programem antyvir.

W Viście masz opcje rzywracania systemu i tego trzeba pilnować. Odinstalowanie programów nie powinno sprawiać trudności ale skoro już sprawiło to radzę reinstalować system a potem odinstalować niechciane programy. Dodatkowo można korzystać z programu CCleaner a jest on tu:

(Grzegorz Osator) #5

Bo może to nie być płyta z Windowsem, ale po prostu obraz dysku wykonany przez producenta komputera...

Ja tak miałem w przypadku XP na Acerze - można było wgrać obraz jaki przygotował ACER, albo załatwić od kogoś instalkę i instalować ręcznie wpisując klucz z naklejki na notebooku.

(Emzetforsuperstfor1337) #6

Ja nie wiem, dostalem jedna plytke gdzie jest napisane Windows Vista, i zy tylko na komputezre packard balla mozna zainstalowac ten system, wszystko mam oryginalne bo zarejestrowane :stuck_out_tongue:

Moj brat kupil wczoraj laptop acer i tez mu sie ten shit zainstalowal i tez dostal jedna plytke tylko :wink:

Mi chodzi o to, czy ktos z was mial juz taki komp, gdzie przy pierwczej instalacji instaluja sie te progsy, i vzy po formacie bedze mial sama viste czy tez te progrsy z plytki, bo nie wiem czy oplaca sie mi formata robic, bo jak znowu sie poinstaluja to znowu zaczne usuwac i cos rozwale jeszcze :slight_smile:

Złączono Posta : 12.04.2007 (Czw) 17:40

bump

Złączono Posta : 12.04.2007 (Czw) 21:37

JAKIES SUGESTIE? :slight_smile:

(Dav000) #7

zawsze będziesz miał te programy, ja mma laptopa hp też niemieckiego i szczerze to nie kożystam już z windowsa który od nich dostałem,

poinstalowali jakieś nortony i inne, na dzieńdobry zamula system i w msconfig trzeba wszystko odchaczać, to jest dobre tylko pod jednym względem, jak "poznawałem viste i mieszałem tam na całego" cały system w pół godziny mi przywracało

moim zdaniem jeśli nie lubisz jak ci ktoś każe co masz mieć , kożystaj nie z tego jaki dostałeś od "panów z marketingu"