Ponowna instalacja Visty, na próbnym xp / sterowniki

Witam… Kupilem jakis czas temu Windows Viste, ktora zainstalowal mi informatyk. Pozniej zmienilem na XP (narazie 30 dniową wersję), ze wzgl. na porady specjalistow. Teraz jednak pragnę wrócić do mojej Visty Home Premium, 32 bitowej i mam kilka pytań…

Słyszałem, że nie jest to żadna filozofia, czy na pewno? Po drugie chciałbym wiedzieć, kiedy zainstalować sterowniki do komputera?? Po instalacji Visty?? Jakie sterowniki się powinno zainstalować?? Mam laptopa Compala FL90, proc. C2D T7500, 3 giga RAM, GF8600GT… Proszę o prędką pomoc :wink:

ravenhood , włóż płyte instalacyjną Visty, nastepnie wybierz partycję która chcesz sformatowac (z windowsem XP) po instalacji zainstaluj sterowniki do karty graficznej ze strony www.nvidia.com

A takie pytanie, kurcze czuje się jak któś, kto się nie zna na komputerach, ale tak jest jak się ma dziurawą wiedzę :slight_smile: , czy grafika w jakikolwiek sposób będzie chodziła, bez sterowników (w momencie kiedy będę te sterowniki instalował) ?

W dniu 07.06.2008 , o godzinie 11:34 został dopisany post przez ravenhood

a te- http://compal-fl90.internetdsl.pl/download.html sterowniki? One też są potrzebne, bo z tego co widzę, to nie tylko sterowniki do karty graficznej

ravenhood , tak te sterowniki też możesz/musisz zainstalować :slight_smile:

Grafika będzie chodziła tylko, że po instalacji nie będziesz mógł włączyć “bajerów” dotyczących Visty tj. Aero Glass itp.

Dopiero będzie taka możliwość bo zainstalowaniu odpowiednich sterów do grafiki :smiley:

No teraz to rozumiem :wink: Dzięki wielkie :smiley:

umnie wszystkie stery pod vistom 32 i 64 bit miałem na wszystkich płytkach do płyty głównej, grafiki i do karty muzycznej :smiley: :smiley: chodzą bez problemowo

Informatyk, ktory mi robil Viste na XP, powiedzial ze stery z mojej plyty nie dzialaly… Moze to przez XP, sprobuje jeszcze zrobic cos z tej płyty, jak zainstaluje Viste :slight_smile:

W dniu 07.06.2008 , o godzinie 19:45 został dopisany post przez ravenhood

Hej… a mam jeszcze płytkę, którą mi dano do lapa… jest napisane: “Intel PROSet/Wireless Software Version 11.1.0.0”. Co to jest? To też mam zainstalować??

ravenhood , to jest płytka to bezprzewodowego neta.

to sa sterowniki do katy sieciowej

wszystkie stery po instalacji visty, grafike bedziesz mial w rozdzielczości 800x640 po instalacji zeby zwiekszyc wydajnosc karty graf musisz zainstalowac sterowniki, najlepiej instaluje te dołączone przez producenta

underface , początkowa grafika to 800x600 ,niech najlepiej zainstaluje sterowniki ze strony www.nvidia.com są napewno aktualniejsze od tych na dołaczone na płytcce.

Łukasz14 masz racje w necie są na 100% nowsze stery do grafy :wink: :wink: :wink:

Nad czym ta dysputa , włożyć krążek, format partycji ,zainstalować system, zaktualizować i pracować lub grać.