Ponowna instalacja Windowsa 7. Problem z Windows Anytime Upg

Witam, mam laptop Toshiby wzięty od kolegi w celu przeistalowania Windowsa bo już nic w nim nie działa. Jednak kiedy próbuje to zrboić, znaczy wkładam płytę i rozpoczynam instalację to wyskakuje monit o użycie WAU najlepiej przez internet, problem w tym że laptop jest popsuty i nie działa w nim nawet karta sieciowa, więc nie mam jak tego zrobić. Próbuje instalować Ultimate na Home Premium. Wie ktoś jak to obejść żeby na nowo zaistalować system ( nosnik od producenta się nie nadaje bo on usunie mi wszystkie dane a tego nie chcę) ?

Jak chcesz instalować Ultimate na kluczu Home to nie ma innej opcji. Instaluj taki sam system na jaki masz klucz.

Marcin, trochę źle się za to zabierasz. Powinieneś uruchomić laptopa z płyty, a nie w Windowsie. Toshiba z tego co pamiętam Boot Menu miała pod klawiszem F12, tak więc uruchom laptopa ponownie i podczas jego uruchamiania się wciskaj F12. Powinno wyskoczyć okienko, w którym bedziesz mógł wybrać urządzenie, z którego ma wystartować sprzęt więc wybierz napęd. Lazikar, podejrzewam, że nie masz racji. Z tego co wiem powinna być opcja użycia nośnika z innym systemem, wystarczy że poda klucz z Home Premium i odpowiednia wersja powinna się zainstalować.

Oczywiście powinna ale tylko wersja home. Nie może instalować Ultimate o czym pisze wyżej.

Jak zacznie instalować z dysku powinna być opcja wyboru wersji systemu

Lazikar, myślę że troche się nie zrozumieliśmy ;).

Usługa Windows Anytime Upgrade pozwala na upgrade systemu do wyższej wersji począwszy od Windows 7 Starter. Za jej pomocą Marcin nie będzie w stanie postawić na nowo systemu. Jasne, że nie zainstaluje wersji Ultimate, ale wykorzystując płytę tej wersji i podając klucz Home Premium zainstaluje się Home Premium. Musi tylko przy tym pamiętać (o czym wspomniałem wyżej) aby uruchomić laptopa z płyty, a nie dysku.