Ponowna instalacja


(Gebels1973) #1

po ponownym zainstalowaniu/przeinstalowaniu windowsa programy zapisane w kompie będa chodziły normalnie czy trzeba wszystko wgrywać od poczatku?


(Konrad1993) #2

Będziesz musiał zainstalować wszystko od początku.


(fiesta) #3

Nie generalizuj, istnieje gro programów (i to nie tylko te portable) które nie pozostawiają wpisów w rejestrze i będą działać po ponownej instalacji systemu. Jednak w 90% będziesz musiał zainstalować soft ponownie.


(Hitm3n) #4

Hmm.. To jest różnie. Ja po recovery systemu muszę przeinstalowywać tylko programy, które były na C:, no chyba, że wcześniej je skopiowałem, wtedy nie ma problemu. Nie było jeszcze programu, który po reinstalacji Windowsa nie działał. No, poza programami z GOTYD :wink: niestety.

Zdarzyć się prędzej może, że nie będziesz miał dobrze skonfigurowanych programów, bo są takie, które zapisują ustawienia do rejestru, albo też do katalogu użytkownika (Local / Local Row / Roaming jeśli dobrze pamiętam)


(Monczkin) #5

gebels1973 , nazwij temat konkretnie, zgodnie z zasadami zakładania tematów na forum.


(Kpc21) #6

Jeśli będziesz formatować dysk (mocno zalecane przy reinstalacji systemu) i programy masz na tej samej partycji (np. C:) co system, wszystkie programy będziesz musiał instalować od początku. A jeśli nie, część programów być może zadziała, ale nie będziesz miał do nich skrótów na pulpicie i w menu Startu (możesz wcześniej skopiować zawartość pulpitu i menu Startu np. na pendrive albo na inną partycję w komputerze).