Ponowne instalowanie systemu

Jeśli chcę ponownie zainstalować system Windows 7, to muszę wejść w opcje Niestandardowe i tam w zaawansowane. I potem tę partycję na której już jest zainstalowany system mam sformatować czy usunąć i utworzyć na nowo? A może jedno i drugie? I czy tę partycję zastrzeżoną przez system co tworzy się sama też mam sformatować/usunąć czy zostawić?

Wystarczy sformatować tą z systemem.

Jeśli usuniesz partycję zastrzeżoną, a później nie utworzysz nowej partycji zajmującej cały dysk to partycja zastrzeżona utworzy się sama. Nie jest ona jednak wymagana do pracy systemu.

Ale jak sformatuję i usunę, po czym utworzę na nowo albo jak tylko usunę i utworzę to też będzie w porządku?

I czy to normalne, że jak usunę/sformatuję to potem muszę ponownie uruchomić komputer (nic nigdzie o tym mnie nie informuje) bo inaczej wyskakuje mi informacja o treści: “Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk zawiera tabele partycji MBR. W systemach z interfejsem EFI, system Windows można instalować tylko na dyskach GPT.” Czemu taka informacja się pojawia? Dopiero jak ponownie uruchomię komputer i na nowo odpalę płytkę z Windowsem to mogę znów zainstalować na tej sformatowanej/usuniętej partycji system.

Ja zawsze robię tak że usuwam partycję systemowa i zastrzeżoną.

Na tym filmiku widać jak partycja zastrzeżona tworzy się sama:

Wiem jak tworzy się sama. Ale o co chodzi z tym komunikatem? Czemu się pojawia, a po ponownym uruchomieniu instalatora już nie?

Usuń Windows - em partycję, i spróbuj stworzyć z plikami NTFS. Jeśli Windows nie da rady, to ściągnij Gparted.

A jeśli chodzi o tą partycję, co się tworzy sama, to możesz sformatować ją programami do tego, albo klikając PPM i wybierając Formatuj.