Ponowne uruchomienie bez Biosu

Czy jest możliwość ustawienia w Windows XP ponownego uruchomienia komputera bez ładowania BIOS’u?

Raczej nie ma takiej morzliwości, ponieważ bios podczas uruchamiania komputera testuje sprzęt. A w czasie pracy monitoruje przepływ dachych, oraz ewentualne błędy w sprzęcie, albo skoki temperatury. Bez biosu komp nie ruszy :!:

Szkoda bo bardzo mnie to denerwuje…

ładowanie biosu do uruchomienia komputera to zaledwie w porywach do 23 sekund, więc taka przerwa i ponowne testowanie do dobra sprawa, bynajmniej jak dlamnie. (komputer chwilę tzw: odpoczywa)

heh a co w tym takiego denerwującego ? :smiley: patrz wypowiedz jacekhe po prostu musisz sie przyzwyczaić :]

Czekanie na załadowanie…

u mnie bios ładuje się 5 sek :mrgreen: :mrgreen:

No to fajnie ale w tym czasie mi by się pół Windowsa zainstalowało

rozumiem, że chodzi ci o “ponowne uruchomienie”, a więc np. reset,

a nie o uruchomienie w ogóle, bo to oczywiście absurd; też oczywiście

nie, po prostu z tego względu, że w razie wystąpienia błędu(niebieski ekran) cała pamięć jest opróżniana, pamięć “zepsuta” nie może funkcjonować, i trzeba na nowo ją załadować, czyli po prostu wgrać do niej system operacyjny, a można to zrobić tylko przez bios, bo tylko

bios, niezależny od systemu, może wskazać procesorowi, jakie operacje ma wykonywać, żeby znależć system na dysku i przenieść jego wybrane składniki do pamieci; niemniej operacje biosu po resecie trwają dużo

krócej, bo pomija on tzw. POST, czyli szczegółowe sprawdzanie sprzętu i jego konfiguracji

ps. jest jednak sposób, o który ci chodzi - hibernacja