Ponownie nagrana płytka DVD nie działa xo

(Krzysiekk 31) #1

Witam :wink: mam pytanie ... kilka dni temu nagrałem pliki na płytke DVD-R (firma MiNt) dałem opcje aby mozna było tę płytkę dograć ... co sie okazało po dograniu wszystko było ok nero pokazało ,że zapis udany ...ale płytka jest pusta xo we właściwościach pisze zajęte 0 i cała na niebiesko ... ślad nagrywania widać na drugiej stronie płyty ...więc co poszło nie tak ?:>

ps: nagrywarke dvd mam od kilku dni więc sie na tym za bardzo nie znam

(Krzysieek88) #2

A próbowałeś na innym napędzie sprawdzić czy ją odczyta prawidłowo ?

Jeżeli nie odczyta na innym napędzie, jest to typowy błąd podczas dogrywania sesji, nic na to nie poradzisz, czasami się tak po prostu zdarzy. (przyczyny mogą być różne)

Chyba że takie coś będzie się nagminnie powtarzało, to wtedy można się zastanawiać, czy coś jest nie tak, póki co bym się tym nie przejmował, i spróbował nagrać jeszcze raz, tym razem na płytce innej firmy :wink:

BTW // Te płyty też nie są dobrej jakości, czasami warto dać te parę groszy więcej, i nie stracić danych po kilku miesiącach.

(mysz 1) #3

Najproście jest zamknąć płyę [uruchom nagrywanie na tej płycie , dodaj jakiś pusty folder , odznzcz multisesje i nagraj płytę]