Ponownie o DualView

Mam problem z DualView. Już dwa dni nad tym siedzę i nie mogę tego rozgryźć. W googlach tez nie ma rozwiązania (na forum też szukałem). Mam monitor NEC 175 VXM 17 calowy (1280 x 1024) oraz telewizor samsung 22 cale (1360 x 768). Podłączyłem je do karty GF8600. Mam też dwa systemy XP na którym wszystko działa idealnie oraz 7 na którym nie chce to działać. Chce mieć na tych dwóch monitorach taki sam obraz. W XP tak sobie ustawiłem i nie ma tam problemu a na 7 mogę ustawić tyko tryb rozszerzenia obrazu. Próbowałem też z klawiszem Win key + P. jest tam opcja duplikuj ale wtedy to rozjeżdża się wszystko. Zainstalowałem sterowniki 196 i na tyle jest dobrze że mogę ustawić tak że na samsungu widać dobrze natomiast na Necu jest rozdzielczość z samsunga. (a nie odwrotnie). Co ciekawe w panelu sterowania nVidia w systemie XP są do tego opcje a na 7 już nie). I teraz tak jak to ustawić żeby na dwóch monitorach mieć taki sam obraz i dało się to oglądać?

Szczerze? Najlepszym wyjściem z tej sytuacji było by wyp* w diabły tego GeForce’a i włożenie w jej miejsce czegoś od ATI [*]. Nie wiem jak to wygląda w przypadku najnowszych kar Nvidii, ale jeśli chodzi o trochę starsze, to ta firma zagrała w kulki jak mało kto. Sterowniki do Visty/7-ki są zrobione na odwal się, z minimalną funkcjonalnością i wyraźną sugestią, ze jak chcesz w pełni korzystać z możliwości sterowników - kup najnowszą kartę. Ciesz się, że nie masz jakiejś jeszcze starszej karty, np. z rodziny FX :slight_smile:

Jednym słowem - jesli nie znajdziesz gdzieś opcji klonowania obrazu, to pogódź się z tym, że będzie działało tak jak teraz masz. Nic lepiej nie będzie.

[*] najlepiej, żeby obsługiwała tzw. Theatre Mode pod Vista/7

Zgadzam się z przedmówcą ,u nvidii są problemy z dual view pod win7 ,a ich sterowniki ostatnio poprostu są o kant stołu ,polecam na wymiane na Radeona z serii HD 4800 lub HD 5800

No tak. W ustawieniach NView mam tylko to:

beztytuuosk.jpg

A w standardowych właściwościach ekranu mam to:

beztytuu1zs.jpg

Jedynie co udało mi się ustawić to to że na samsungu mam ok a na monitorze mam rozdziałkę z sunga (a chce mieć odwrotnie tak jak na XP)