Ponownie problem z neo

po jakimś czasie pobycie w internecie wyrzuca mnie z sieci i tak co jais czas, próbowałem już różnych sposobów kumpel instalował mi sp2 instalowałem od nowa oprogramowanie od netu, zrobiłem ręczne połąćzenie do netu, dawałem loga ale i tak niec nie dało problem sie nadal pojawia

  1. najpierw wyskakuje mi takie coś

f459fd0ae5f6fa6dm.jpg

przy czym miga mi dioda na modemie ADSL

2klikam wybierz numer ponownie i wykakuje to:

501dc3cede610b42m.jpg

co jeszcze moge zrobic żeby mnie nie wywalało??

Moze to jest cos od strony dostawcy twojego internetu…albo nie założyłes filtrów które są w kartonie od neostrady :roll:

założyłem filtr! !!

No to pozostaje Ci tylko skontaktowac się z dostawcą internetu…

będe musiał, ale to mi sie dzialo od poczatku od kiedy zalozylem neta, czyli z jakies 4 dni temu, wiec moze Vista Beta 2 dobrze mowisz

Wypnij filtr i odłącz telefon z ciekawości czy wszystko będzie działało (znaczy neo)

Masz zainstalowane poprawnie sterowniki od modemu (najlepiej odinstaluj aplikację TP, zainstaluj same sterowniki od modemu, a następnie skonfiguruj połączenie typu dial-up)

Zobacz jeszcze stronę.

Zadzwoń do TP: błąd ten może być spowodowany problemami na łączach TP lub modem jest walnięty.

Nie Umiesz Czytać :x

To że modem jest padnięty jest bardzo prawdopodobne.

Mi też modem kiedyś padł.

One psują się z nienacka i trudno to wykryć.

Tez tak mam. Wybierz numer ponownie i po klopocie.

I ja mam podobnie w domu na modemie USB. W miejscu pracy mam router-swhitcha speedtouch 510 i też czasami zrywa. Neostrada ma tak dosyć często. W domu czekam na stabilne kontrolki (niemrugające) i od nowa wybieram połączenie - czasami daję sobie spokój do dnia następnego bo rozłącza co 5 minut. :? Podobno gdzieś tam w przyłączu kabelki śniedzieją i trzeba to zgłosić technikom. Zaznaczam - PODOBNO :slight_smile:

Piektor nie możesz dawać sobie spokoju do następnego dnia.

Płacisz za usługę która ma działać prawidłowo, a nie “czasami”.

Vista Beta 2 czytać umiem. Ale skąd wiesz że nie zainstalował aplikacji TP i nie skonfigurował połączenia ręcznie? :x Znowu robisz OT :x

AJU zgadza się, sorry nie napisałem myśli do końca, właśnie zgłosiłem to i powiedzieli, że prawdopodobnie styki w puszce na zewnętrznej ścianie w przyłączu pośniedziały (20 lat mają) i czekam na techników w tym tygodniu. Po stronie centrali mają wszystko w porządku, u mnie w domu instalacja telefoniczna też w pełni sprawna, pozostaje przyłącze skrzynka - puszka na ścianie. Co ciekawe w deszczowe, wilgotne dni nie zrywa połączeń.

NEO512 dzwoń na infolinię i ścigaj ile się da.

ok juz wszystko chyba ok. zadzwonilem do tp, rozmawialem z nie milym panem i nie dosc ze chuchal mi do sluchawki ( chyba specjalnie :x ) to nie moglem sie z nim dogadac. ale kazal mi wejsc w panel ster. cos tam kazal zrobic i na razie jest ok. ah ta nasza telekomunikacja… :x