Ponowny problem z sterownikami karty graficznej

Witam!

Znowu mam problem ponieważ zainstalowałem te sterowniki 182.50 co mi kazał jeden urzytkownik i mam problemy typu grałem w gta sa ok 2 gdz i zaczeło mocno ścinać gra i były lagi więc wyszedłem z gry i chciałem napisać posta ale komputer się zwiesił i pojawił się czarny ekran myszka nie reagowała więc zresetowałem kompa był błąd system odzyskał sprawność po poważnym błędzie i w dzienniku błędu bylo Sterownik nv4_disp dla display urządzenia \Device\Video0 jest zablokowany przez pętlę nieskończoną. To wskazuje zwykle na problem z samym urządzeniem lub z jego sterownikiem niepoprawnie programującym urządzenie. Sprawdź, czy u dostawcy sprzętu są dostępne aktualizacje sterowników Prosze o pomoc jeszcze raz podaje konfig kompa

procesor:Amd Semprom 3000+ 1,8 ghz

Karta graficzna: Gainward geforce 9500gt 1gb

płyta główna:Asusa ale nie pamiętam nazwy

Ram:1gb (512x2)

Zasilacz tracer 400w

Zastanawiam się czy jak mam gwarancje na tą kartę to można ją wymienic na inną kartę

Witaj

Czytałem poprzednią, twoją wypowiedź problem-nv4-mini-sys-bluescreen-t457836-15.html Dodam do komentarzy pozostałych osób jedną wskazówkę: czy komputer się nie przegrzewa i w jakim stanie jest dysk twardy, jaka była przyczyna ponownej instalacji systemu? Kolego należysz do przykładowej grupy osób, która reinstalację systemu traktuje jako sposób do rozwiązywania problemów bez zagłębiana się w przyczynę problemu. Takim postępowaniem nie wykryjesz nigdy przegrzewania się PC-ta i błędów na dysku czy nieprawidłowego napięcia pod obciążeniem. Zacznij testy przy otwartej obudowie, uruchom np. 3D Mark 2003, zmniejsz rozdzielczość i ilość detali w grze GTA SA (San Andreas). Czasem się zdarza, że dana wersja sterownika nie obsługuje poprawnie pewnego efektu graficznego w grze. W programie narzędziowym RivaTuner zmniejsz taktowanie o połowę dla celów diagnostycznych i energooszczędności bo zmniejszy się ilość wydzielanego ciepła.

Nie zastanawiaj się na wyminą nowej karty graficznej GeForce 9500 GT na inną, lecz rozważ konieczność zakupu mocniejszego lub markowego zasilacza. Na grafikę stać Cię było a rolę zasilacza potraktowałeś po macoszemu, ponieważ w ogólnym mniemaniu nie zwiększa mocy obliczeniowej. Możesz również dopasować zapotrzebowanie karty graficznej poprzez zakup modelu mniej prądożernego do parametrów Tracera 400W albo regulacja zegarów grafiki.

Na forum przedstaw dane SMART, tabele przerwań IRQ, wykonaj test w Dxdiag. Napisz, jak podłączone są poszczególne podzespoły do przewodów od zasilacza. Kolega kolegi podpiął kartę GF 9500 do jednej wiązki razem z dyskiem i izolacja od czerwonego i czarnego uległa pożarowi. Dla osób niecierpliwych pozostaje oddać 100 zł za naprawę sprzętu w serwisie. Wiedza to skarb.

J/w.

  • możesz sprawdzić :wink:

nv4_disp to jest problem ze sterownikami karty graficznej.

Prawidłowo wszystko zrobiłeś tj. pisałem w poprzednim temacie ?

Sprawdź jeszcze inne :

http://www.nvidia.pl/object/winxp_195.62_whql_pl.html

http://www.nvidia.pl/object/winxp_197.45_whql_pl.html

Najnowsze :

http://www.nvidia.pl/object/winxp-280.2 … er-pl.html

Tyle że w serwisie oni dobierali tą karte graficzną to mojego kompa powiem tak oni mieli mojego kompa i wymieniali karte graficzną i oni mi taką wybrali przecież widzieli jaki mam zasilacz i oni formatowali i instalowali windowsa i stery wszystkie a problem z nv4_displ dalej występuje chyba zainstaluje te stery z płyty.

Co do przegrzewania się karta graficzna ma między 60-65 stopni podczas grania więc chyba się nie przegrzewa.

Dodam jeszcze że raz wyświetlił mi się dzisiaj pulpit z najmniejszą rozdzielczością i pisało o problemie nv4_displ że wpadł w jakąś pętle

Napisałeś, że

. Serwis komputerowy ulokowany w sklepie komputerowym nie kieruje się wspaniałomyślnością wobec klienta, który prosi o wybranie kary graficznej, ponieważ w takiej sytuacji klient daje wolną rękę sprzedawcy. On nie musi on być specjalistom od konfiguracji sprzętu. W tym temacie głównym jego zadaniem jest sprzedanie najdroższego ewentualnie drogiego modelu karty graficznej. Gdy wystąpią problemy w współdziałaniu zasilacza z kartą graficzną, serwisant będzie miał okazję (zanim pecet nie spłonie w wyniku awarii) do namówienia klienta na zakup nowego zasilacza do drogiej grafiki zamiast ostrzec klienta o problemach przed czasem. Zazwyczaj nie ostrzeże bo z lęku o niższy zysk. Im tańsza karta graficzna tym mniejszy zysk z procentu od marży i niższa suma podatku (czyli też :frowning: budżet Polski straci). Im szybsza karta graficzna tym większy rachunek za prąd czeka do zapłacenia i więcej CO2 ze spalenia węgla. :idea:

Własna, kompletna wiedza z dziedziny fizyki i ekologi to skarb. Czasem warto zastanowić się nad alternatywą dla PC-ta w zastosowaniu do gier. Dobra jest konsola PS3 lub używany laptop do gier. Odpowiednio cenową 1500 lub 2000 zł. Osobiście korzysta z PC z AMD Athlon na 800 MHz a zegary karty graficznej obniżyłem o połowę.

Zgadzam się z tobą a temat można zamknąć zainstalowałem sterowniki karty graficznej z płyty i bluescreeny występują ale troche rzadziej