Popękana Matryca. Serwis Acer

Witam. Mam problem :frowning:

Otóż dzisiaj upuściłem laptopa… Acer Aspire 3694… Gwarancje niby mam na 24 mc door-to-door, matryca cała popękała, zobaczcie: http://www.mm.pl/~mctrojanek/matryca.JPG i co mam zrobić? zadzwonic do acera i powiedziec jak było? naprawią mi w serwisie? za free, czy słono za to zapłace? nie działa tez karta wifi, i jakby laptop sie bardziej grzał po tym upadku…

Prosze pomózcie. Czy lepiej acerowi wysłac, czy lepiej gdzies indziej oddac?

Pozdrawiam… Piotrek.

zapłacisz słono :wink: trzeba było dbać o laptopa, taniej ci wyjdzie w nieautoryzowanym serwisie wymienić koszt ok. 1-1,5tyś zł - acz kolowiek możesz się zapytać ile wyniesie naprawa (wymiana) matrycy w twoim lapie z ciekawości.

gwarant na pewno się nie nabierze na żadne bajki.

trzeba było dbać :frowning: pytałem w nieautoryzowanym to koszt 700 zł, mysle ile wezmie acer? na pewno tam byłoby lepiej…

to i tak tanio widocznie to jakiś low-endowy Acer ;-), zadzwoń w pon. na infolinię acera i się dowiedz.

myślisz, ze powiedzą? ciekawe czy naprawiają takei coś, bo to w sumie bedzie pogwarancyjna naprawa…

ale mysle ze ten transport bede mial za free, w koncu door-to-door i wifi tez niech zrobią, przeciez tego nie sprawdzą :stuck_out_tongue_winking_eye: chyba :wink:

nie miałem do czynienia z serwisem acera - nie wiem.

nie pogwarancyjna tylko nie podlegająca gwarancyjnej w skutek us

zkodzenia sprzętu przez nieprawidłowe użytkowanie.

tego też nie wiem. dowiesz się wszystkiego na infolinii teraz i tak jest już za późno na choćby ściemnianie w stylu matryca wybuchła ;-).

Zapłacisz za transport i za wymianę (raz samą) matrycy. Wymiana samej matrycy - to od 800 do 1500 zł. Transport - ok. 200 zł. I raczej nie liczyłbym na żadne cuda - serwis Acera (ba, żaden serwis) nie łyknie bajki o samoczynnie pękających wyświetlaczach czy wylaniach.

Naprawda nie będzie w ramach gwarancji, radzę się przygotować na płatną naprawę i wysyłkę sprzętu do firmowego serwisu w Brnie. Lepiej jest zapytać najpierw o orientacyjne koszty Jeżeli wyślesz sprzęt, to oni robią wycenę, klientowi posyłają tzw. ofertę cenową na naprawę sprzętu a Ty ją potem albo akceptujesz (i płacisz za koszty naprawy plus transport) albo rezygnujesz i pokrywasz koszty transportu.

Z kolei jeżeli idzie o kartę Wi-Fi, mogliby ją naprawić za darmo w ramach gwarancji, ale w tym przypadku pewnie zwalą winę na niewłaściwe obchodzenie się ze sprzętem :wink:

150 euro matryca

20 euro wysyłka

20 euro godzina pracy technika

Taniej niz przypuszczalismy :slight_smile:

to ok. 700 zł

najpierw niech zrobią matrycę ;] potem wysle z kartą Wifi, powiem ze sie zepsuła ;]

dziekuje wszystkim za pomoc;]

I myślisz, że serwisanci nie sprawdzą czy cała reszta działa OK?

Muszą sprawdzić czy komputer działa poprawnie i czy nie występują żadne usterki. Tak więc pewnikiem otrzymasz telefon z pytaniem, czy mają naprawiać pozostałe usterki. Skoro widać, że laptop wylądował na glebie to nie zdziw się, jak po naprawie się okaże, że stracisz gwarancję na cały sprzęt, a pozostanie Ci tylko ta na wymienione/naprawione podzespoły. Niewłaściwe obchodzenie się ze sprzętem jest podstawą do utraty gwarancji. Każdą następną usterkę będzie można tłumaczyć owym upadkiem.

Ja na Twoim miejscu pogonił bym to to na Allegro jako sprzęt uszkodzony, osobno sprzedałbym pamięci, dysk itp. i kupił coś nowego, a nie bawił się w serwisy pogwarancyjne. W sumie nie wiesz co jeszcze padło w tym laptopie. Znajomemu jak się laptop po gwarancji zaczął dziwnie grzać (też Acer), to coś tam przelutowali na płycie głównej - koszt naprawy 300 zł.

Policz sobie teraz, wymiana matrycy 700 zł, powiedzmy że naprawa płyty głównej 300 zł, do tego jeszcze naprawa karty bezprzewodowej - zakładamy, że nic innego się nie zepsuło. Do tego dolicz koszt wysyłki (wysyłka na koszt producenta jest tylko wtedy gdy stwierdzona usterka zostanie naprawiona w ramach gwarancji). Wyjdzie ci ponad 1000 zł, czy więc opłaca się tyle kasy inwestować w laptopa o tak słabych parametrach? Laptopa z mobilnym Celeronem kupisz dzisiaj za niewiele większe pieniądze co wyniesie Cię ta naprawa.

Na mur beton sprawdzą - zawsze laptop przechodzi testy, czy wszystko działa poprawie. W tym przypadku nie będzie inaczej. Potem albo ktoś do niego zadzwoni albo dostanie ofertę cenową na większą kwotę :wink: Najwyżej zafunduje sobie wycieczkę dla laptopa do Brna :wink:

Poza tym, serwis ma historię napraw, w każdej chwili mogą sobie podejrzeć, co było wcześniej dla danego numeru seryjnego. Cóż, albo wóz albo przewóz :wink:

masz rację, musze pomyślec nad czymś nowym… ;/ albo sam wymienic matryce w sklepie jakims… ale teraz karta Wifi… ehhh ;/

okazało sie ze drugi facet powiedział mi ze 1300 zł matryca ze wszystkim, w takim razie dziękuje bardzo ;/

znając niechlujność serwisów mogę tego nie sprawdzić - słowem wykonają zlecenie tylko zgłoszone :-).

Możliwe, ale to zależy, do kogo trafi na stół… Różni ludzie, różna jakość pracy.

Jeśli to Acer to na bank sprawdzą resztę podzespołów. Ale nie dlatego że są porządni tylko dlatego żeby znaleść jak jeszcze można wyciągnąć kase od klienta.

Znajomy przywiózł im LCD do naprawy (po gwarancji) bo przyciski w monitorze przestały działać. Przy odbiorze dostał rachunek na ponad 700zł bo dodatkowo za “drobną” opłatą wymienili mu matryce, miała bad piksele. Oczywiście kazał wymienić z powrotem na starą matrycę ale serwisanci powiedzieli że policzą w takim razie dodatkową robociznę.

Tak więc przygotuj się że raczej na pewno znajdą usterki i nie zdziwiłbym się gdyby odmówili zakwalifikowania tego jako naprawa gwarancyjna.

Jak myślicie, ile dostane za tego lapka z tą zbita matryca ?

ACER ASPIRE 3694

Procesor: 1,86 GhZ Intel Celeron M-440 L2 cache 1MB FSB 533MHz

Pamięć: 2048 MB DDR II (dwa gniazda soDIMM)

Ekran: 15.4", WXGA Crystal Brite rozdzielczość 1280 x 800 pikseli, format obrazu 16:9

Karta graficzna: Intel Graphics Media Accelerator 950 do 224MBB - zintegrowana z chipsetem.

Jednoczesna obsługa wyświetlacza LCD oraz monitora zewnętrznego,

Obsługa Microsoft® DirectX 9.0, Sprzętowe dekodowanie MPEG-2 DVD

Napędy:

* Dysk Twardy 120GB 5400 rpm ,

* Nagrywarka DVD-SuperMulti (DVD 8x, CD 24x)

Komunikacja: LAN, modem analogowy, WiFi

Porty:

1x PCMCIA typ II,

4xUSB 2.0,

Czytnik kart 5-in-1 (SD MMC xD SM MS Pro)

mikrofon,

RJ-11 (modem)

RJ-45 (karta sieciowa)

S P DIF

słuchawki

TV-out

VGA 15-pin out

Wprowadzanie danych: Touchpad, Klawiatura, Mysz

Bateria: 4000 mAh - 2,5 h pracy

Wbudowane: głośniki, kamera internetowa, mikrofon

Waga: 2,7 kg

W ZESTAWIE:

* Notebook Acer 3694

* Oryginalny zasilacz

* Oryginalna torba Acer na laptopa

* Oryginalna mysz optyczna Acer

* Oryginalna bateria 4000 mAh

* Oryginalne opakowanie kartonowe

* Gwarancja producenta- więcej niż na rok

  • dowód zakupu

* Instrukcja obsługi, płyta CD ze sterownikami

około 700zł powinieneś dostać

ja bym podłączył jakiś inny mały monitorek LCD za 400zł :slight_smile:

albo pracuj na popękanym… w sumie coś jeszcze widać nie?

sprzedałem za 900 zł :wink:

Pozdrawiam, dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Ciekawe, skąd Ty masz takie bzdurne informacje? Większość matryc w LCD to wyświetlacze drugiej kategorii (dlatego są takie tanie) - co nie jest równoznaczne z tym, że są gorsze.

To, o czym piszesz to jakaś wierutna bzdura - poczytaj gwarancję a znajdziesz tam zapis o dopuszczalnej ilości złych pikseli w monitorze (ogólnoświatowa norma jest ciut inna a Acer ma ich miej - przynajmniej stara się). Śmiem wątpić w to, co piszesz - nawet jeżeli będą te piksele, to serwis nie wymieni panelu matrycy, o ile nie ma ona ich więcej, niż określa to gwarancja. Poza tym, serwis zawsze kontaktuje się z klientem w takich sytuacjach przed naprawą sprzętu (najczęściej przed oficjalnym wystawieniem oferty cenowej). Może takie cuda zdarzały się w warszawskim serwisie Blasc, ale to co piszesz to tzw. urban legends.

dostaniesz może z 800 zł