Poprawa wizerunku, czyli cała prawda o Viście :)

http://nvision.pl/news-ext-11081.html

Najlepsze w tym jest zdanie:

:lol:

Niestety prawda jest bolesna dla nich :slight_smile:

Połowa opini dot. Visty jest stworzona przez osoby, które nie miały tego systemu na swoim komputerze (w miare nowym, nie starszym sprzęcie). A druga połowa - róznie. Napewno są przypadki w którym Vista zawiodła… nie ma rzeczy idealnych. Ale większość osób gdyby miała okazję pracować z Vistą na codzień na dobrym sprzęcie (który obecnie można kupić w przyzwoitej cenie) zmieniło by zdanie. Tak przynajmniej było w moim wypadku.

Eee tam vista nie jest taka zła jak wszyscy mówią pracowałem trochę w szkole i nie jest źle :slight_smile: choć z wymaganiami przesadzili xD

Ciekawe w tym wszystkim jest to, że większość psioczy na Vistę (w domyśle MS) a właśnie używa ich produktów… Podobna sytuacja była, kiedy wchodził XP - i co? wszyscy teraz go chwalą… Ot, takie nasze swojskie podwórko.

No nie wiem :?

Gdyby tak Microsoft stworzył systemach Unix lub Unixopochodnych, przecież jest to możliwe, a systemy pochodzące z tych rodzic jak widać świetne.

to prawda że psioczyło się na xp jak wyszło tylko że nie trzeba było zmienić sprzętu żeby działał a przy viście np. ja mam 2 3 letniego kompa i nie darady żeby vista chodziła :slight_smile: tragizm :frowning:

z tym że wszyscy kiedyś psioczyli na xp a teraz go chwalą to nie jest do końca tak przy xp aplikacje jakich obecnie używamy osiągnęły granice sprzętowo zasobowe i jeśli ms robi system który potrzebuje kilkakrotnie większych zasobów do normalnego funkcjonowania to coś jest nie tak i żeby nie było visty używam już od ponad półtora roku

Mam nieodparte wrażenie że lobby producentów sprzętu wywarło poważny nacisk na M$ żeby wymagania tego systemu były takie a nie inne za względu na podwyższenie sprzedaży sprzętu który będzie spełniał te wymagania.

Rączka, rączke myje.

Taka sytuacja XP trwała bardzo krótko i jego wymagania wcale nie były tak wysokie w porównaniu do Viśty. Po wyłączeniu zbędnych usług i bajerów działał nawet na słabym sprzęcie i był o wiele stabilniejszy od poprzednika. Niestety nie można powiedzieć tego o Viście. Wystarczy porównać wyniki sprzedaży w tym samym okresie czasu od premiery. Jak by jeszcze od tego odjął systemy na siłe wciskane z nowymi laptopami to wyniki porównania były druzgocące na korzyść XPeka.

Oj dobra vista nie jest zła, że tak powiem :smiley:

Owszem ma trochę niedociągnięć, ale który system ich nie ma, ma duże wymagania, ale co to znaczy dla tak szybko rozwijającego się rynku sprzętu komputerowego, po prostu Microsoft wypuścił ten system może troszeczkę za szybko, no ale z drugiej strony xp to już też troszeczkę leciwy się zrobił :smiley:

A ogromna część negatywnych opinii spowodowana jest przez osoby, które nie miały nawet możliwości przetestować jej na odpowiednim sprzęcie lub nawet w ogóle nie widziały jej na oczy a usłyszeli coś od kogoś, że be :oops:

Twórcom życzę powodzenia w przełamaniu tego stereotypu :smiley:

wymagania? nie są za duże… vista jest jednym z argumentów dlaczego warto kupić nowy komputer (reszta argumentów to gry :smiley: )

Czyli potwierdzenie tego co napisałem powyżej:

moim zdaniem to jest podstawowy błąd logiczny. to nie sprzęt ma obsługiwać system operacyjny, ale system ma obsługiwać sprzęt

mam to szczescie, ze mam na tyle dobry sprzet, ze vista dziala calkiem dobrze ale szczerze mowiac to rownie dobrze pracowalo mi sie na xp sp2 ktory ma o wiele mniejsze wymagania sprzetowe

najlepiej pracować na 98 bo XP ma bardzo duże wymagania…

tak mówili po premierze xp-ka… a teraz? 98 to przeszłość choć niektórzy używają… podobnie powinno być z vistą ale ona zyskała złą opinie przez:

-dzieci neo które visty nie widziały

-kolesie ze słabszymi kompami

-fanboye XP

-fanboye linuxa (no bo przecież compiz lepiej wygląda a ma mniejsze wymagania)

no ale system nie jest bez wad ale na szczęście nie znalazłem ich :wink: niektórzy tak ale nie ma ich wiele :slight_smile: wszyscy tylko biadolą o wymaganiach :stuck_out_tongue: ale to nie jest powód dla którego XP jest lepszy bo na XP sys mi się wieszał, były BSOD-y no i coraz wolniej chodził :confused:

To nie jest argument przeciw XP tylko dowód ze nie potrafiłes o niego zadbać :stuck_out_tongue:

z vistą się obchodzę tak samo i co? no właśnie :wink: nie dbam o system bo i po co… jak jest dobry to nie trzeba o niego dbać :wink: taka jest vista :wink: może jakiś linux też :stuck_out_tongue:

:x :x :x

W ten sposób można “zagnoić” nawet najbardziej stabilny OS :stuck_out_tongue:

Według mnie to dlatego że vista ma trochę za dużo wymagania i większość programów jest głównie na Xp

Wiele ludzi chętnie by sprawdziła Viste ale mają za słabe komputery

klopas , lol XP i 98 to niebo a Vista ■■■■ ale kupuje nowy sprzet ;d