Poprawa wydajności mojego kompa do 350 zł :)

Narazie tylko do grafy Radeon HD2600XT i procka którego mam (X2 3800+ po o/c), a w przyszłości - jeszcze nie wiem jakiego :roll: I co do grafy, to podajcie odpowiednik cenowy Radeona HD2600XT od nvidii (jakiś cichy) , bo nvidie są podobno lepsze do gier. :slight_smile:

Ogólnie to nic nie jest lepsze do gier od kart graficznych… wszystko zależy od przedziału cenowego, 8600gt nowe są te 50zł droższe zwykle i nie są warte tej dopłaty względem 2600xt… dodatkowo niebezpiecznie blisko zbliżają się ceną do 9600gso…

Nvidia nie ma w tej cenie karty na poziomie HD2600XT. 8600GT(S) kosztują 180-210zł ale za 210zł można już mieć klasę lepszego HD3850. Chyba, że interesuje Cię sprzęt używany z Allegro. To 8600GT można wylicytować w przedziale 100-150zł. Ja tak właśnie zrobiłem. Udało mi się 8600GT Sonic+ za 128zł.

:slight_smile: Dzisiaj idę kupić zasiłke i chcem mieć 100% pewności, że nie kupię czegoś co nie będzie wystarczało na pociągnięcie nowej grafy i o/c procka; czy Modecom MC 350W wystarczy nawet jeśli do mojego konfigu wsadziłbym coś troszeczke mocniejszego od HD2600XT i zrobiłbym o/c procka, ew. wymieniłbym go na np. X2 5000+ BE ?

Oczywiście kiedy zaczniesz podkręcać starcisz gwarancję na procesor. (A to czy procek był podkręcany czy nie można ustalić w bardzo prosty sposób) więc ew. radziłbym wymienić na szybszy procesor a kręceniem zajął bym się po okresie gwarancji.

Podobnie jeżeli chodzi o sprzedaż starych podzespołów - jeżeli zaznaczysz że procesor nie kręcony to osiągnei wyższą cenę - zwłaszcza na gwarancji.

Nom, co do gwary to wiem, ale czy Modecom MC 350 W uciągnie to: Amd x2 3800+ podkręcony (i czy wytrzyma w przyszłości zmianę procesora na np. X2 5000+ BE), 2 GB Goodram DDR2 667 Mhz, MSI k9 neo nforce 550, Radeon HD2600XT ?

TAK!

Ten ModeCom uciągnie na dzień dzisiejszy wszystkie procesory i karty graficzne do Radeona HD3870 i GeForce 8800GT. A może i lepsze tego już nie jestem pewien.

W dniu 21.07.2008 , o godzinie 10:38 został dopisany post przez elkanguro

PS: Jak to jest z tą gwarancją? Naprawdę każde podkręcenie procesora powoduje utratę gwarancji? Tak samo z płytą, pamięciami czy grafiką?

nie wiem niby czemu masz tracić gwarancję? przecież szybkość procesora zależy od ustawieniach w biosie a nie bezpośrednio w procesorze. więc jak niby można to sprawdzić skoro do reklamacji oddajesz tylko procesor?

Co Ty gadasz … :expressionless:

OC

Tylko nie ten syf, nie schłodzi. Bierz Hp-100 lub HP-120 KARAKORUM

A co do grafy - z pasywnym chłodzeniem nie będzie się zawieszał komp ? W KS Ekspercie czytałem, że testowali kilka graf, w tym chłodzone pasywnie i one zawieszały kompa :expressionless: I od jakiej firmy brać grafe (wcześniej podany był Gigabyte), i jakie znaczenie ma jaka firma ją wyprodukowała ? :slight_smile:

Nietrudno sprawdzić w serwisie (badając kształt sygnałów wysyłanych przez układ na wyjściach) czy i w jakich granicach sprzęt był podkręcany. Jak widzisz nie jest to trudne - tak naprawdę sam możesz to sprawdzić po kupnie odpowiedniego urządzonka.

Jak się nie podkręca grafiki to pasywne chłodzenie wystarczy. Jak zależy Ci na ciszy to myślę że warto. Zwisy komputera nie muszą być spowodowane tylko pasywnym chłodzeniem. Będą spowodowane także i normalnym chłodzeniem jeśli będzie ono nie wystarczające lub np źle zamontowane i się będzie karta przegrzewać.

Zamówiłem już modecoma MC350 i powiększyły mi się fundusze - 250 zł na grafe; jaka lepsza grafa pójdzie na tym zasilaczu za tą cene ? :slight_smile:

GF 8800GS od Gainwarda/Palita.

Jak uszkodzisz procesor dając mu bardzo wysokie napięcie to owszem da się poznać że układ był podkręcany, ale zwykle chodzi w granicach napięć i taktowań wykorzystywanych fabrycznie przez producenta procesora… :]

http://www.olimp.sklep.pl/sklep/produkt/53030/

254,46 + 12zł przesyłka

taniej chyba nie znajdziesz

Poczytałem na necie o tym GeForce 8800 GS i ma podobno zbyt głośne chłodzenie :-x, Polećcie proszę, coś w tej samej cenie, ale cichszego i żeby zasilacz wytrzymał (wszyscy sprzedawcy w komputerowych mówią, że Modecom MC350 jest za słaby na dzisiejsze grafy) :slight_smile:

Nie martw się nie jest za słaby. Sprzedawcy chcą Ci sprzedać coś droższego. MC-350 ma mocne linie 12V a te właśnie są wykorzystywane przez nowe karty graficzne. Jeśli nie chcesz dość głośnego 8800GS (chociaż podobno już się to poprawiło) to kup Radeona HD3850 - trochę tańszy o podobnej wydajności.

A gdybym kupił Radeona HD3850, to jakiej firmy ? (przy geforce poleciliście palit/gainward)

chłodzenie na GS nie jest wcale aż takie głośne a tak ogólnie to jednak 8800GS jest trochę lepszy od HD3850 (szczególnie w grach) :wink: