Poprawa zdjęć matowych na błyszczące

witam,

podczas wyjazdu padły mi baterie w cyfrówce, musiałem dokupić w podrzędnym sklepie jakieś tanie i niestety okazało się że zdjęcia powychodziły matowe i wręcz widać “ziarno”, nie jest to aż tak tragiczne więc pewnie da się uratować, ale niestety nie wiem jak się zabrać do przeróbki, posiadam jedynie GIMPa, prosiłbym o jakieś sugestie za które z góry dziękuję

Możesz wrzucić jakieś zdjecie na fotosika i dać tu

zobaczymy co można poradzić

oto jedno z nich

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=70fceb16336a3a53

A mnie się wydaje że baterie nie mają nic wspólnego z matowoscią/jakością zdjęć , wydaje mi się że kiedy baterie padły aparat stracił preferowane ustawienia , zakładając nowe nie ustawiłeś odpowiednio aparatu.

nie sądzę, gdyż po kilku godzinach zdjęcia wychodziły normalnie, mimo że w opcjach nie grzebałem, wyglądało to tak jakby baterie potrzebowały się ‘rozgrzać’ aby mogły normalnie funkcjonować

No możliwe że coś w tym jest , może nie baterie ale sam aparat potrzebuje “rozgrzania” właśnie przypomniało mi się że po założeniu świeżo naładowanych akumulatorów do aparatu FinePix 5500S i robieniu zaraz zdjęć , zdjęcia również wychodzą nienajlepszej jakości, po kilku minutach od założenia baterii jest już ok.