Poprawki do generic host process for win32 nie skutkują

witam

zostałem ostatnio ofiarą ‘czegoś’ co nazywa się generic host process for win32.jest to ‘coś’ w rodzaju wirusa,a symptomami są takie zjawiska jak brak dźwięku,ciągłe rozłączanie internetu oraz niemożność instalacji i uruchamianiu wielu programów (na forum dobreprogramy jest nawet osobny topic ze zbiorem problemów z tym ‘czymś’ i uprzedzam,że go czytałem)

po przeszukaniu sieci w poszukiwaniu odpowiedzi,znalazłem wiele osób z tym problemem i oczywiście znalazłem proste rozwiązanie,ograniczające się do :

zamknięcia kilku portów program windows worms door cleaner

zainstalowaniu dwóch poprawek : KB894391 oraz KB921883

w 90% przypadków to rozwiązanie pomagało - lecz oczywiście z moim szczęściem u mnie operacja nie powiodła się z oczekiwanym skutkiem

z tego więc powodu mam do was pytanie : czy mogę coś jeszcze zrobić,aby problem wyeliminować bez konieczności formatowania dysku?

Daj log z ComboFix

U mnie to samo, raz przy instalacji AV zapomniałem odłączyć internet. Przy instalacji AV ten wyłączył standardowego FW i po restarcie Generic Host. Poprawki miałem. Problem z generic zaczyna się jak tylko wyłączy się standardowego FW. Jak temu zaradzić ?

ComboFix 07-12-19.2 - syaoranv 2007-12-19 21:57:25.1 - NTFSx86

W logu nic nie widać, w Ashampoo FireWall musisz coś pokombinować

co masz na myśli pisząc “pokombinuj z ashampoo firewall” ?

mam w nim coś zablokować czy coś,bo nie rozumiem?

P.S : jest spora poprawa po zainstalowaniu od nowa tych dwóch łatek

mianowicie internet się nie rozłącza,ale żeby mieć dźwięk muszę wchodzić w Panel Sterowania > Narzędzia Administracyjne > Usługi i ręcznie uruchamiać usługę Windows Audio

oczywiście ciągle wywala po starcie systemu error generica