Poprawna polszczyzna


(Piguła) #1

Witam. Poszukuję praktycznych stron internetowych, z których możnaby było zaczerpnąć praktycznych informacji dotyczących gramatyki, ortografii itp. Nie twierdzę, że mam jakieś znaczne problemy, ale chętnie sobie doczytam kilka rzeczy. Po prostu nie mogę patrzeć na dzieciaki bądź dorosłych, którzy na forach czy w grach piszą "trohe, posówać, gróby" itp. Wniosek jest jeden - internet uwstecznia. Za wszelkie linki z góry dziękuję. :slight_smile:


(Szuprycz) #2

http://grzegorj.w.interia.pl/gram/isopl/gram1.html

http://eduseek.interklasa.pl/artykuly/artykul/idd/599/

http://jmrozkowiak.republika.pl/ortografia.htm

i wiele innych, wystarczy na Google wejść :?


(Piguła) #3

O widzisz, mniej więcej o to mi chodziło, dziękuję. Jest późno i nie wpadłem na to by poszukać poprzez wyszukiwarkę. :stuck_out_tongue:


(Blood King) #4

Mało kto wpada nawet jak jest wcześnie ...

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=gra ... lr=lang_pl

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=ort ... lr=lang_pl


(Piguła) #5

Tak odchodząc od tematu to ludzie, którzy tutaj o coś proszą, nie proszą o porady dotyczące wyszukiwania informacji lecz o konkretne odpowiedzi, więc logicznie rozumując, nie ma potrzeby pouczać ich bądź mówić by skorzystali z odpowiedniej wyszukiwarki.


(system) #6

pwn.pl


(sdar) #7

Jednak bardzo często odpowiedź na dane pytanie jest bardzo łatwa do znalezienia na forum lub przy pomocy wyszukiwarek internetowych. Częśc osób woli jednak (niestety chyba z lenistwa) "wrzucić" temat na forum czekając aż ktoś za nich znajdzie oczywiste odpowiedzi i podsunie im "na talerzu". Postępowanie takie nie ma nic wspólnego z szacunkiem dla tych, którzy dobrowolnie poświęcają swój czas aby pomóc innym w naprawdę trudnych badź nietypowych problemach. Są userzy, którzy chyba specjalizują się zakładaniu tematów sprowadzających się do tekstu "proszę o linki do..."


(aju) #8

Tak. Niestety jest to szczera prawda. I jeszcze fragment z regulaminu: