Poprawne rozmieszczenie partycji na dysku?

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy wszystko w prządku jest z moimi partycjami? Miałem przez jakiś czas Linuxa i po odinstalowaniu oraz sformatowaniu pozostałych po linuxie partycji pozostał mi mały bałagan. Litery ostatnich partycji są poprzestawiane, partycja logiczna znalazła się na ostatniej partycji . Czy może to mieć jakiś negatywny wpływ?? Będę wdzięczny za wszelkie porady i sugestie jak posprzątać ten bałagan bez utraty danych.

Zamieszczam Screena jak to wygląda: http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? … a1230164ea

54d23ba1230164eam.jpg

nie ma to wpływu, bo tez tak miałem :wink: może jedynie to tobie przeszkadzać…

A czy partycją “Logical” nie powinna być oznaczona jako C: tam gdzie jest zainstalowany system??

w 99% partycja C: jest partycją systemową

Złączono Posta : 20.04.2007 (Pią) 17:09

jak chcesz to zmienić to zrób tak :

prawym na mój komputer\zarządzaj\wejdz do zakładki zarządzanie dyskami wybierasz jakąś partycje, klikasz prawym\zmień literę dysku i ścierzki…\zmień\i wybierasz literę

niestety literki partycji systemowej chyba sie nie da zmienić… :?

No tak ale ja mam system zainstalowany na dysku C: a partycje logiczną na dysku H: da sie to jakoś zmienić??

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Odpuść sobie takie “porady”

OK poczytałem trochę o prawidłowym rozmieszczeniu partycji na dysku i okazało się że mam niepotrzebnie zrobione partycje D: i I: jako podstawowe a powinny być logiczne :shock:. Ktoś wie jak zamienić je na logiczne?

Czy Partition Magic potrafi zrobić taką zamianie bez konieczności formatowania i utraty danych?

hmm?

to i ja muszę troche poczytać :x

ale po co je zmieniać jak jest od początku istnienia na moim kompie systemu win XP jest tak :

f195ed34d6c54109m.jpg

No widzisz ty masz poprawnie, partycja C: jako podstawowa a X: i F: jako dwie logiczne na rozszerzonej. A ja mam C:, D: i I: jako podstawowe.

Z tego co się dowiedziałem w moim przypadku powinno być tak: C: jako partycja podstawowa a reszta podziału partycji powinna być na jednej rozszerzonej.