Poprosze o poradę w sprawie nauki

Witam, niedługo kończę gimnazium,

chciałbym w przyszłości wykonywać zawód informatyka, oprócz matematyki idzie mi całkiem dobrze i w związku z tym mam pytanie, czy umiejętności matematyczne są konieczne w poracy informatyka. Czy może są takie specjalizacje(oczywście w infotmatyce) w których matematyka nie była by taka ważna.

pozdrawiam.

W informatyce stosowanej matma nie jest tak ważna.

Sam się zastanawiam teraz nad takim kierunkiem studiów.

Wiem jedno: w LO jestem na profilu informatycznym i bez majcy nie ma tu czego szukać :roll:

witam

Ja chodze do 3gimnazjum i tez sie zastanawiam nad pujsciem do technikum inforamtycznego.tez mam problemy z matematyka ale liczyc umie mam problemy z geometrią.W informatyce jak nauczysz sie jednostek to wystarczy umiec mnozyc ,dzielic ,+,-,

Życze ci powodzenia.

Nie idz!!

Ja jestem w 1 kl TI no i mam straszne problemy z matmą myślałem, że jakoś to będzie, ale nie jest strasznie mam 9 pał !!

cóż, słabo widzę tworzenie grafiki, bez geometrii :wink:

dzięki wszystkim

mam teraz dużo do przemyślenia :wink:

Jak chcesz być informatykiem, to wybierz taką szkołę średnią, po której będziesz umiał napisać w C++ taki program: http://img390.imageshack.us/img390/4678/prgrmcp1.jpg

Takie projekty dostaje się na studiach na wstępie… Inny projekt: program, który rozwiązuje sudoku.

Chyba, że jesteś zdolny i w ciągu tygodnia, czy dwóch nauczysz się, jak coś takiego robić…

Z góry przepraszam wszystkich, których przestraszyłem :stuck_out_tongue:

senshiro to nie jest ciężkie zadanie, a i studentom nie rzuca się aż tak strasznie kłód pod nogi, przed zadaniem im jakiegokolwiek projektu podaje się podstawy teoretyczne, jakieś mniejsze ćwiczenia praktyczne, no i oczywiście odniesienia do literatury szerzej traktującej o problemie.

pare miesiecy temu tez nad tym myslalem, ale wzizja spedzania czasu przed kompem nie napawala mnie radoscia i zdecydowalem sie na bio-chem zeby pozniej pojsc na AWF :slight_smile:

to tak poza tematem troche :slight_smile:

A czy pójscie na profil mat-inf to musisz iść na informatyka? Przecież ja poszedłem tam dlatego ze po części mnie to interesuję ale informatykiem nie chcę być i mam dużo możliwości które mi się podobają.A matematyka jest potrzebna , chociażby pierwszy sprawdzian z informatyki z systemów liczbowych, bez matematyki sobie nie poradzisz. Więc zalecam troszkę sie podszkolić…

ja jestem w 1 klasie Technikum Informatycznego może matematyke mam tylko 3 razy w tygodniu ale na przedmiocie programowanie jest sporo matmy wiec trochę ciężko mi idzie