Poprwawa płynności windows 7 ultimate x64


(Piotrus1102) #1

Cześć, mam pytanie dotyczące konkretnie mojego sprzętu, więc tworzę nowy temat. Otórz mam zainstalowany Windows 7 Ultimate x64, na sprzęcie:

procek: Intel Core 2 Duo 2.53 MHz

grafika: NVidia GeForce 8600 GT 512 mg

płyta główna: Gigabyte ga-p35-ds3l

pamięć; GoodRam DDR2 PC2-6400 (800 MHz) DIMM 2gb

zasilanie: zasilacz iBox 350W

Co do działania Windowsa na tym sprzęcie nie mam wielkich zastrzeżeń bez obciążenia pobiera mi jakieś 550-650 mb pamięci. Jednak do gier jest to troche mało i potrafią zaliczyć spadek fps, i teraz pytanie jest takie: czy dokładka kolejnych 2 gb pamięci ram poprawi sytuację? Czy ta dokładka ramu nie obciąży zybt innych podzespołów (procesora, zasilacza)? Z góry dzięki za opdowiedzi. pzdr piter9502


(rgabrysiak) #2

Cześć

Ten komputer nie nadaje się do gier, więc nie dziw się że masz spadki FPSów. Dodatkowo masz kiepski zasilacz który należałoby od razu wymienić.


(falcon89) #3

Problemem nie jest ilość pamięci ram tylko słaba karta graficzna i procesor.


(Piotrus1102) #4

Tak wiem, to nie jest najnowszy komputer ale nie zgodze się, że się nie nadaje bo np. AC III lata bez problemu tylko NFS Most Wanted 2 mi ścina nie wiem dlaczego, czyli nie opłaca się kupować dodatkowego ramu bo nie wiele to pomoże tak? No dobra dzięki za pomoc.


(Longhorn2009) #5

Nowy NFS będzie ścinał na 8600GT. U mnie na wersji 256MB i E4300@2,4GHz jest tak samo. Po prostu komp już nie ogarnia nowych, wymagających gierek gdzie potrzeba sporo fps.


(Piotrus1102) #6

A gdybym zmienił system na 32-bitowy, podobno korzysta z mniejszej ilości zasobów komputera. Poprawi to coś czy tylko zepsuje?


(falcon89) #7

W nowym NFS potrzebny jest dobry procesor, zmiana systemu na 32 bity nic ci nie da.


(Piotrus1102) #8

A nie patrząc już konkretnie na te gry, jak najłatwiej zwiększyć mu wydajność? Jest taka możliwość? Właśnie po to chciałem dorzucić ramu. Oczywiście nie mówię tu o wymianie procka i grafiki, może jakieś inne tańsze podzespoły albo programy żeby podnieść mu w wydajność?


(rgabrysiak) #9

Cześć

Żadnym programem nie przeskoczysz ograniczeń sprzętowych. Samo dokupienie ramu naprawdę nic ci nie da. Zresztą komputer który masz nie jest pierwszej młodości i bardziej opłacalne jest złożenie nowego komputera niż modernizacja obecnego.

Nie licząc gier temu komputerowi do codziennej pracy moim zdaniem nic nie brakuje.


(Piotrus1102) #10

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, na to liczyłem. temat uważam za zakończony. Pozdrawiam.