Poprwawa płynności windows 7 ultimate x64

Cześć, mam pytanie dotyczące konkretnie mojego sprzętu, więc tworzę nowy temat. Otórz mam zainstalowany Windows 7 Ultimate x64, na sprzęcie:

procek: Intel Core 2 Duo 2.53 MHz

grafika: NVidia GeForce 8600 GT 512 mg

płyta główna: Gigabyte ga-p35-ds3l

pamięć; GoodRam DDR2 PC2-6400 (800 MHz) DIMM 2gb

zasilanie: zasilacz iBox 350W

Co do działania Windowsa na tym sprzęcie nie mam wielkich zastrzeżeń bez obciążenia pobiera mi jakieś 550-650 mb pamięci. Jednak do gier jest to troche mało i potrafią zaliczyć spadek fps, i teraz pytanie jest takie: czy dokładka kolejnych 2 gb pamięci ram poprawi sytuację? Czy ta dokładka ramu nie obciąży zybt innych podzespołów (procesora, zasilacza)? Z góry dzięki za opdowiedzi. pzdr piter9502

Cześć

Ten komputer nie nadaje się do gier, więc nie dziw się że masz spadki FPSów. Dodatkowo masz kiepski zasilacz który należałoby od razu wymienić.

Problemem nie jest ilość pamięci ram tylko słaba karta graficzna i procesor.

Tak wiem, to nie jest najnowszy komputer ale nie zgodze się, że się nie nadaje bo np. AC III lata bez problemu tylko NFS Most Wanted 2 mi ścina nie wiem dlaczego, czyli nie opłaca się kupować dodatkowego ramu bo nie wiele to pomoże tak? No dobra dzięki za pomoc.

Nowy NFS będzie ścinał na 8600GT. U mnie na wersji 256MB i E4300@2,4GHz jest tak samo. Po prostu komp już nie ogarnia nowych, wymagających gierek gdzie potrzeba sporo fps.

A gdybym zmienił system na 32-bitowy, podobno korzysta z mniejszej ilości zasobów komputera. Poprawi to coś czy tylko zepsuje?

W nowym NFS potrzebny jest dobry procesor, zmiana systemu na 32 bity nic ci nie da.

A nie patrząc już konkretnie na te gry, jak najłatwiej zwiększyć mu wydajność? Jest taka możliwość? Właśnie po to chciałem dorzucić ramu. Oczywiście nie mówię tu o wymianie procka i grafiki, może jakieś inne tańsze podzespoły albo programy żeby podnieść mu w wydajność?

Cześć

Żadnym programem nie przeskoczysz ograniczeń sprzętowych. Samo dokupienie ramu naprawdę nic ci nie da. Zresztą komputer który masz nie jest pierwszej młodości i bardziej opłacalne jest złożenie nowego komputera niż modernizacja obecnego.

Nie licząc gier temu komputerowi do codziennej pracy moim zdaniem nic nie brakuje.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, na to liczyłem. temat uważam za zakończony. Pozdrawiam.