Poprzedni router nie może połaczyć się z siecią

Witam

Niedawno postanowiłem zmienić dostawce internetowego z Inea na Netia ze względu na szybszy i tani internet.

Początkowko na straszym posiadałem zakupiony router Tp-Link TL-WR340G, który przez pare lat nie sprawiał problemów.

Po zamianie dostawcy łącznie z internetem otrzymałem router Netiaspot, który został podłaczony przez ziomka z neti.

Po miesiącu ze względu na zasięg chciałem zamienić moj Nowy na Stary co okazało się klapą,gdyż po podłączeniu tplinka ROUTER NIE MÓGŁ SIĘ POŁĄCZYĆ Z INTERNETEM choć wszystkie diody wskazywały na pomyślne działanie, komputery potrafiłi się z owym routerem połaczyć.

Więc co radzicie? Może musze zadzwonic do neti w tej sprawie żeby jakoś oni z tym coś zrobili bo to może od nich zależy?

Witam

Nie dzwoń tyko sam zabierz się do tego bo zaoszczędzisz sobie szarpania nerwów z konsultantem. :slight_smile:

Weź stary router, podłącz do sieci ,weź cienki przedmiot np. wykałaczkę i zrób reset - włóż ją do otworu z tyłu przy portach i przytrzymaj kilka sekund do zapalenia się wszystkich diod naraz,wejdź w zakładkę Quick Start i skonfiguruj od nowa podając hasło i login taki jaki masz na umowie. Jeśli korzystasz z wi-fi to zabezpiecz ją protokołem WPA2/PSK.Jeśli w pobliżu są jakieś sieci wifi to zmień kanał nadawania wifi (żeby sieci się nawzajem nie gryzły).Jeśli dalej nie będziesz miał sieci to wtedy dzwoń do Netii.Powodzenia :smiley:

Tutaj masz pomoc w razie jakby co :slight_smile:

http://forum.dobreprogramy.pl/podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html

Dodam, że te kilka sekund to może być nawet 30 w niektórych modelach…

Netiaspot chyba jest podłączany kablem telefonicznym, a Wr340G jest routerem, do którego należy podłączyć WAN tradycyjnym kablem sieciowym, więc chyba zastąpienie netiaspotu przez tp-linka będzie będzie niemożliwe.

Możesz wyłączyć WiFi w netiaspocie i do jego portów LAN podłączyć Tp-linka z uruchomionym WiFi i takie rozwiązanie będzie działało.