Popsuta karta graficzna geforce 8600GT

Witam serdecznie.

Niestety, ale uszkodzeniu uległa moja karta graficzna. Posiadam, a raczej posiadałem Geforce 8600GT od Palita. I tutaj mam prośbę do Was, jaką doradzilibyście teraz kupić kartę? Nie chcę tutaj zbytnio pchać się w koszty, więc maksymalnie chciałbym wydać na to ok 200zł. Posiadam płytę główną GIGABYTE GA-M52L-S3 oraz zasilacz 450W. Dodam jeszcze, że chciałbym, aby był to jakiś Geforce.

Jakiej marki masz zasilacz ?,bo może on jest winny uszkodzenia karty,jeśli jest z czarnej listy,to też powinieneś zmienić,zanim spali ci następną kartę grafiki

http://oc-forum.org/index.php?showtopic=13020

Zasilacz mam taki: Mercury 450W, model KOB AP4450XA. I z tego co widzę, to znajduję się na czarnej liście… Ale przecież nie oznacza to, że jest popsuty. Ale na pewno teraz wiem, że najpierw przetestuję zasilacz.

To to też musisz wymienić,chyba,że chcesz spalić następną kartę grafiki,takie niespodzianki robią niemarkowe zasilacze,on może działać,ale podaje złe napięcia,przez co pali części,teraz siadła ci grafika,a za moment może płyta główna,nie licz na to że ma 450 W,bo może ledwo dawać radę już mocy 300 W

Przez ponad 2 lata było wszystko ok, teraz tak jakoś nagle karta graficzna przestała działać. Masz rację, może jest to wina zasilacza, ale przecież wcale nie musi. Jutro przetestuję wszystko i zobaczę, co z tego wyjdzie.

Ja spaliłem dwa Pality 8600GT poprzez połączenie z TV (przez TV Out) 3-ciej już nie podłączam, bo kumam czaczę, a gwarancja się skończyła :stuck_out_tongue:

Na niemarkowe zasilacze nie ma reguły,może działać przez dwa lata i nagle ulec awarii,lub może wykazywać dziwne zachowania,nie utrzymując napięć,te zasilacze nie mają zabezpieczeń przed skokami napięcia,itd.

Zasilacz został sprawdzony, nie wykazywał złych napięć, więc póki co jest z nim wszystko w porządku. Kupiłem nową kartę graficzną, podłączyłem i wszystko śmiga. Dzięki Johny za zainteresowanie tematem.