Popsuty slot RAM?

Witam, mam nadzieję, że trafiłem do dobrego działu :wink:

Otóż mam następujący problem:

posiadam w kompie płytę główną Gigabyte GA-K8NF-9. Na tej płycie są 4 sloty na pamięć (duale). W każdej parze slotów miałem po 2 kości 512 ram, wszystkie 4 Kingstona tylko dwie DDR2 i dwie DDR3, ale wszystko działało przez prawie dwa lata.

Od wczoraj mam problem ze slotem 2, tzn drugi od procesora. Jeżeli jest w nim obojętnie jaka kość, w obojętnie jakiej konfiguracji i komp się nie uruchamia tylko jest wydawany dźwięk alarmowy: jedno długie piknięcie powtarzające się. Według instrukcji jest to DRAM error. Poczytałem trochę po forach i przeczyściłem delikatnie pędzelkiem slot. Dokładnie go obejrzałem i nie widać na nim brudu, ani żadnych uszkodzeń. Problem jest jedynie z tym slotem. jest to o tyle duży problem gdyż jak mam włożone 3x512 to komp i tak widzi tylko 1Gb bo to dual :frowning:

Czy jest możliwość, że jednak to nie slot est uszkodzony i że to coś z systemem? Ewentualnie jak mogę jeszcze sam sprawdzić czy to na pewno wina slotu? Dodam tylko, że stało się to nagle, żadnego spięcia, dymku ani spalenizny nie było. Wszystkie kości sprawdziłem i działają dobrze, jedynie w tym jednym slocie źle.

Czy jesteś przekonany, że wiesz o czym piszesz? Ta płyta obsługuje tylko najzwyklejsze pamięci RAM DDR, więc jakim cudem udało ci się zamontować pamięci DDR2 i DDR3?

http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … -9_1x.html

Coś znów mieszasz. Nawet w trybie “dual” jest widziana rzeczywista pojemność pamięci.

Powinno być widoczne 1,5 GB niezależnie czy to praca w trybie “dual” czy “single”

PS. Nie “Gb” tylko " GB"

Przepraszam, mój błąd. Kupowałem pamięci do dwóch kompów i spisywałem jakie to są z rachunku. W podanym zestawie mam dokładnie:

2x kingston ddr 512mb pc-400 cl3

2x Twin mos ddr 512mb pc-400 cl2.5

Z widocznością pamięci chodzi mi w systemie, tzn. Mój Komputer->PPM->Właściwości. Jak mam 4 kości to pokazuje mi 2GB, a jak trzy to tylko 1GB

A Gb wyszło dlatego, że szybko pisałem i shift za szybko puściłem.

Sory za pomyłki

P.S. właśnie zauważyłem, że nie koniecznie ten slot jest popsuty. Otóż od procka mam 2 sloty niebieskie i 2 pomarańczowe. Komp się nie włącza gdy oba niebieskie sloty są zajęte. Gdy jeden, czy to pierwszy czy drugi, jest wolny to jest ok. Co może to powodować?