Popularny problem-->>mikrofon nie działa!


(Agunia0301) #1

Problem poruszany juz na forum,mianowicie nie działa mi mikrofon i juz nie wiem co mam robic :frowning: poprostu jestem załamana.I potrzebuje pomocy...tylko nie piszcie mi o ustawieniach,o tym czy dobrze kabelki podłaczyłam i o wszystkim co do tej pory pisaliscie bo wszystko mam tak jak trzeba.Byłam u kolegi który ma identycznie wszystko jak ja i u niego dziła a u mnie nie :frowning: Co mam robić?


(Chees) #2

Moze masz sciszony w opcjach. :wink: Włącz regulacje głośnosci nastepnie opcje i własciwosci i tam gdzie jest :"pokaż nastepuijace sterowniki głośnosci zaznacz mikrofon. Potem zwieksz jego głośnosc.


(lazikar) #3

Oczywiście głos w kompie masz?? Stery od karty muzycznej zainstalowane. :?


(Agunia0301) #4

Serek mowiłam juz ze wszystko mam dobrze ustawione :-/ Lazikar tak głos mam.Dlatego nie wiem co robic bo wszystko działa ale mikrofon nie :frowning:


(lazikar) #5

agnieszeczka Jednak musisz mieć gdzieś błąd w ustawieniach. Wiec posprawdzaj jeszcze raz. Włacz sterowniki zaawansowane i w nich odznacz przy mikrofonie jedną z opcji (pokombinuj raz jedną i sprawdz potem drugą) Zrób testowanie sprzetu jakk czytałaś poprzednie posty to zapewne wiesz o czym mówie. Gdzieś musisz mieć jednak źle ustawione. :?


(Agunia0301) #6

Juz mialiardy kombinacji probowała i nic z tego.Poczytałam poprzednie posty i przeczytałam ze moge miec spalona wtyczke...heh ale nie iwem czy to takie bardzo prawdopodobne po komuter ma rok a nic wczesniej w te etyczki nie bylo wtykane.Eh do kitu... :frowning:


(lazikar) #7

No dobra zacznijmy od początku.

Wejdz w Regulacje głośności>>Opcje>>Sterowniki zaawansowane. Zaznacz. Przy regukacji mikrofonu pokaże się przycisk sterowniki zaawansowane klikasz. Masz tam dwie opcje pokombinuj z nimi.

Jak to nie pomoże ( oczywiście zakładając że masz wszystko ustawione na max głośnoiść) wchodzisz w panel sterowania>>Dźwięki, mowa i urządzenia audio>>Dzwięk mowa i urządzenia audio>>zakładka głos>>testowanie sprzetu. Przejdz i zobacz.

Daj znać czjakie sa obiawy. :smiley:


(Agunia0301) #8

Testowanie sprzetu przebiegło pomyślnie lecz mikrofon nie reaguje na moj głos...i niekt mnie na skype nie slyszy :beksa: :beksa: :beksa: :beksa: :beksa:


(lazikar) #9

Czyli rozumiem że problem dotyczy tylko skype?? Znaczy że mikrofon działa a na skype nie. :?


(Agunia0301) #10

Nie wogole nie działa....czy na skype czy nie na skype.Jak juz pisałam u innych działa a u mnie nie.Juz nie mam soly do tego :frowning:


(Heniu4) #11

Hi ja mam tak że normalnie mam mikrofon wyloczony w Windowsie XP ale jak wlaczam skype i probuje dzwonic to dopiero wtedy sie zalacza! !!


(lazikar) #12

Testowanie sprzętu nie przeszło pomyślnie. A co ze sterownikami zaawansowanymi??? Ustawiłaś.

Heniu4 bo masz zaznaczoną opcje wyciszenia dlatego tak się dzieje. :smiley:


(Heniu4) #13

No a jak mam włoczony glosnik na Windowsie to jak wchodze na Skype to mnie wyciszy i nic nie słychac [dlatego mam wiciszony] !!


(Agunia0301) #14

JA CHYBA DO WAS MUSZE PISAC DUZYMI LETERAMI!!PRZECIEZ WAM MÓWIĘ ZE WSZYSTKO MAM DOBRZE USTAWIONE,ŻADNEGO WYCISZENIA ZAAWANSOWANE TEZ POUSTAWIANE!!NIE JESTEM GLUPIA ROZUMIEM CO PISZECIE A JA WAM W KOLKO TLUMACZE ZE WSZYSTKO MAM DOBRZE USTAWIONE. :-x


(lazikar) #15

Nie krzycz.

Jak masz dobrze wszystko ustawione to musi działać. Jedyne rozwiązanie walnięta karta ( wtyk). :!: :!: :!: :!: :!: :!:


(Heniu4) #16

Jak bys agnieszku wszytko dobrze miała ustwione to bi ci działało! !!


(system) #17

A może mikrofon poprostu masz zepsuty :smiley: weż podłącz ten mikrofon do innego kompa i zobacz czy chodzi :slight_smile:


(Agunia0301) #18

Sorry za moje uniesienie zlosci wszystkim ktorych to uraziło.Mam nadzieje ze wybaczycie.Mikrofon nie jest zepsuty poniewaz dziala w innych komputerach i wszystkie ustawienia sa dobre.Wiec skoro niz sie juz nie da zrobic to nie zawracam wan glowy swoim problemem.Dzieki za okazana pomoc.Papa.


(Morgenowsky) #19

Pisała przecież, że sprawdzała na innym kompie :shock:

Jedno pytanie- masz może jakieś inne urządzenia podłączone do PC, które mogą nagrywać dźwięk (np. kamerka internetowa)?

UPDATE: Zobacz jeszcze Panel sterowania > Dźwięki i urządzenia audio >zakładki AUDIO i GŁOS


(Minio Dp) #20

A może poprostu wejście pod mikrofon jest zepsute :x