[porada] jki zasilacz kupić

Witam

Chce złożyć nowy komputer:

AMD Phenom II 965 (4x3,4GHz)

Asus M3N78-VM lub inna z DDR3 mATX

4GB DDR2 1066MHz

GF 9600GT (już mam)

Dysk 2x320GB (już mam)

  1. Core i5 650 (2x3,2GHz) lub Core i3 (2x2,97GHz)

MSI 7854-E53 (musi być mATX)

4GB DDR3 1066MHz

Pytania:

  1. Który komputer będzie lepszy (używam komputera do pracy w programach typu CAD, 3D max studio), cena jest podobna

  2. Jaki znacie zasilacz którego nie słychać w obudowie jak działa (cena tak do 250zł z wysyłką)

Moja propozycja to BeQuiet PurePower L7 530W ~249zł - dobre są te zasilacze? a Może jest coś lepszego?

Proszę o odpowiedz, pozdrawiam

Ja proponuję zasilacz ModeCom MC-620 Carbon http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=13342

1.Zestaw 1 z core i5 650

2.Twoja propozycja zasilacza jest dobra. Sam chciałem go zaproponować :stuck_out_tongue: Jak sama nazwa mówi jest on cichy. Nie ma także problemu z napięciami i posiada wszystkie potrzebne filtry, oraz bez problemu uciągnie zestaw.

Zestaw 1 to amd :slight_smile: a nie core i5

Zna ktoś jakąś stronę z porównaniem tych procesorów? amd ma 4 rdzenie po 3,4ghz a i5 2 rdzenie po 3,2Ghz. Ja nigdy nie podkręcałem komputera i nie mam zamiaru wiec właściwości intela pod względem OC nie będą wykorzystane.

Przeglądałem test 3d max studio w którym porównywano szybkość renderowania komputera z amd phenomen II 955 i intel i5 - amd był szybszy.

AMD w takich aplikacjach sobie da lepiej radę, ze względu na wykorzystanie 4 rdzeni.

1 zestaw będzie dobry.

A z zasilaczy to oprócz wspomnianego BQ! polecę również OCZ ModXStream Pro 500W, przekracza budżet o 15zł, ale myślę, że warto. Dostajesz do tego odpinane kable.

Pozdrawiam!