Porada w kupnie chłodzenia GA 7600 GT

Witam, bardzo przepraszam ze zakładam tyle tematów odnosnie komputerów, ale musze. Teraz mam pytanie. Czy na moja kartę Gigabyte 7600 GT Silent Pipe II będzię się dało zamontować to chłodzenie: Pentagram Freezone XC-70 Cu+ lub Pentagram Freezone HP-60 AI WGA (i które lepsze) . Moja karta ma takie dziwne chłodzonko:

27346325tu0.jpg

Oba zestawy chłodzące powinny pasować - producent twierdzi, że pasują do wszystkich kart ATI i NVIDI. Ja polecam drugi model.

Ja wezmę chyba 1, bardziej popularny i mniej skomplikowany w instalacji. A wie ktoś jak z tej karty zdjąć te niby chłodzenie? :-o

Lepiej kupić Revoltec Graphic Freezer PRO

Taka sama cena a wydajniesze

odkrecić śrubki od chłodzenia i je zdjąc??

Faktycznie, łądnie to wygląda, ale nie ma regulacji obrotów. Nie wiesz czy to pracuje głośno? 22 decybele to głośno?

Złączono Posta : 02.07.2007 (Pon) 8:34

Polecacie to chłodzenie na Core 2 Duo E6300? Arctic Cooling Freezer 7 Pro PWM?

http://www.allegro.pl/item208013080_rev … od_ss.html

kup np ten

zamontuj go za pomocą drucików na radiatorze i ciesz się cichutkim i bardzo wydajnym chłodzeniem. koszt 30 + dostawa + ewentualnie rozgałęziacz i nic nie demontujesz.

Ta karta ma w oryginale całkiem inne chłodzenie skąd u ciebie takie jakieś dziwne inne? albo pomyliłeś nazwy kart albo masz nieoryginalne chłodzenie.

Złączono Posta : 02.07.2007 (Pon) 11:29

Poco mu świecący skoro nie wiadomo czy w obudowie ma okno? lepiej za 12zł kupić normalny bez światełek.

http://www.allegro.pl/item208931750_arc … ukcja.html

ten byłby dobry.

klik

Właśnie ma takie dziwne chłodzenie i dlatego kupuje inne. Obudowe mam z 2 wiatrakami Akasa Silent Color Smokey Black 80mm.

:lol: chłodzenie kupujesz dla wyglądu czy wydajności? podaj jaką ma temperaturę karta, możliwe że karta się nie grzeje w ogóle to kasę byś tylko zmarnował.

Na allegroz tymi dBA to oszukują.

W testach wyszło że

revoltec - 42 dBA

pentagram - 43 / 50 dBA

Różnica nie zauważalna więc warto brać

Revolteca nei biore bo mi zawali cały radiator, biore pentagrama . Mój kolega go ma (ten sam model) z Zenfista i mu super chodzi.