Porada w kupnie sprzętu

Witam!

Zamierzam na gwiazdke kupic kompa, więc prosze was o poradei odpowiedź na kilka pytań. Komp przede wszystkim do gier i internetu.(ważna stabilność)

  1. Jest w pobliskim sklepie komp do kupienia za 1599zl bez monitora

Czy to sie opłaca? Tanio czy drogo? Co byście zmienili. No i boje sie że jak nie ma nazw plyty głównej i zasilacza to jakieś słabszej jakości.

  1. Czekam też na inee propozycje. Na wszystko prócz monitora mam do wydania ok 1300-1500zl.

3.Jaka pamieć RAM lepsza: 2x1GB czy 1x2GB obydwie 800Mhz

Dzięki z góry!

tylko, że nie ma żadnych szczegółów, nie ma podanych producentów sprzętu, jaki ten sklep? (komputerowy czy jakiś supermarket?)

lepiej chyba 2x1GB bo wtedy będzie pracować w dualu, co daje troszkę większą wydajność w porównaniu z jedną kością

Lepiej zamiast 4gb ram wziąć 2gb i kartę na 8600gt sonic od palita zmienić.

I zasilacz jakiś dobry.

btw. Jeżeli się mylę to sry :smiley:

sklep typowo komputerowy, pewny bo kolega kupil taki sam i nie narzek. Zastanawiam sie jednak czy za podobną cene nie złoze sobie czegoś(np. na komputroniku) lepszego. Nie ukrywam że wolałbym 2GB RAM i dysk 250GB

Składaj na znak.pl - jest tanio :stuck_out_tongue: Sam tam będę zamawiał na dniach.

z zasilaczem noname na bank

jakiej firmy?

ogólem to chyba przepłacasz

musiałbyś się dowiedzieć więcej na temat tego kompa (jakie konkretne podzespoły) ale podejrzewam, że za tą cenę można wybrać lepszy sprzęt

Nie chciałbym was wykorzystywać ale widze że to nie jest najlepszy wybór i jak ktoś by miał troche czasu mógłby pomić mi takie coś złożyć.(zależy mi żeby to było na komputronik.pl, bo mam w okolicy sklep komputronik i oni to za free skaldaja jak sie wybiera z tej strony)

AMD Athlon x2 4000+

Foxconn na nF570SLI

Patriot LLK 2x1GB 800MHz CL4

WD Caviar 320GB z serii AAKS

Palit 8600GT Sonic+

NEC AD-7173S

Amacrox Warrior AX450-PNF

Powinieneś się wyrobić z kasą, jeśli nie, to możesz wziąć płytę główną z integrą, np: Gigabyte GA-MA69GM-S2H.

Złączono Posta : 01.12.2007 (Sob) 13:26

http://proline.pl/?id=konfigurator&0:AM … A-H58N+B+O

  • modecom mc

Lepiej

2x1GB Patriot Extreme Performance LLK 800 MHz CL 4 213 zł

Zmiana na

Foxconn N570SM2AA-8EKRS2H, DFI Infinity NF SLI-M2/G, DFI Infinity NF 570 SLI/M lub MSI K9A2 CF-F

Ta karta graficzna to syf do zmiany na Palit GeForce 8600GT Sonic+

Obudowa bez zasilacza, zasilacz Modecom MC-400ATX za 132 zł

Zastosowałem sie do waszych porad i skonstruowalem cos takiego. Czekam na wasze opinie i czy przypadkiem czegoś nie zapomniałem :smiley:

kompqu0.th.jpg

OMG. Nie kupuj w komputroniku, bo mają strasznie drogo. Bierz taki zestaw, jak proponowałem…

znak.pl

proline.pl

arest.pl

esc.pl

apollo.pl

icomp.pl

Tylko, że w tym problem że sam nie złoże tego(brak wiedzy, zalozenie ramu i grafiki to szczegół ale jak mam sie bawic we wkladanie procka i smarowanie pastą to wysiadam), a z komputronika bede mial zlozenie za free

OMG. Przecież nie musisz sam tego składać. Kupujesz części w różnych sklepach, potem idziesz z nimi do jakiegoś ze sklepów, dajesz im 20zł i oni zrobią to za Ciebie…

Poza tym, składanie komputera nie jest takie trudne. Na tym forum jest temat o składaniu PC, poczytaj.

OK, musze to jezszce przemyśleć

Na znak.pl też składają za free i jest tanio.

w każdym sklepie internetowym złożą Ci za darmo … polecam też: http://www.gral.pl