Porada ws. internetu :)

Witam .

Przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego tematu

Zacznę od tego ze jakieś 5-6 lat temu miałem w domu telefon radiowy . Zrezygnowałem z niego z powodu wysokich rachunków

Teraz po przygodzie z Internetem radiowym(za wysokie drzewa ) , Internetem od Orange (same ograniczenia… ) postanowiłem założyć Neostrade … Zamówiłem przez Internet, na nast. dzień oddzwonili czy potwierdzam i takie tam… Dziś przyjechał ’ kurier ’ . Pytał sie jaki był numer telefonu itp. … Kabel telefoniczny mam cały… Powiedział ze jedzie ’ szukać sygnału ’ . Wrócił po godzinie, i ze nic z tego… Trzeba założyć nowa linie… Teraz jak czytam opinie ze czeka sie po kilka miesięcy jak dobrze pójdzie to aż mi sie słabo robi…

Proszę Was o zdanie i rade… Jakie wyjście z tej sytuacji było by korzystne ? Dodam ze Neo miało być bez telefonu, za utrzymanie linii miałem jedynie płacić… Byłem w Netii i koleś powiedział mi ze musze mieć łącze TP … Ale nie rozumie, czy musze mieć TELFON i płacić ABONAMENT TP, czy wystarczy ze za utrzymanie linii zapłacę… Bardzo zależy mi na jakimś dobrym necie, wiec chętnie wysłucham każdej porady.

Pozdrawiam :slight_smile:

musisz mieć linię z TP Netia korzysta z ich łącz inaczej kabli , a jak trzeba założyć nowy kabel to trzeba zrobić inaczej się nie da.

pafeub , nazwij temat konkretnie i popraw błędy. Na forum używamy polskiej pisowni. Przeczytaj proszę regulamin.

Musisz mieć linię w TPSA. Jeśli w Netii bierzesz tylko internet, płacisz TP za utrzymanie łącza, w przeciwnym razie płacisz za internet i telefon w Netii. Ale jeśli zakładasz linię w TPSA bez żadnej oferty, musisz zapłacić 366 zł (+ w twoim wypadku koszt dociągnięcia linii). Aby mieć obniżoną opłatę aktywacyjną, musisz zamówić abonament telefoniczny w TPSA na minimum 12 miesięcy.

Samo założenie linii kosztuje 10zł na 12 i 1zł na 24 miesiące… Tylko jak chce zamówić na tp.pl to musze wybrać abonament na tel… A mi linia jest potrzebna jedynie do Internetu… Czy jest jakis sposob żeby nie płacić za tel. i mieć nową linię ?

Nie. Tyle kosztuje założenie linii jeśli podpiszesz z nimi umowę na 12 lub 24 miesiące. Nie ma czegoś takiego, jak założenie linii na n miesięcy. Jeśli nie chcesz mieć abonamentu w TPSA, wybierasz najtańszy abonament (startowy za niecałe 50 zł/mies. lub doMowy 60 za równe 50 zł/mies.) na czas nieokreślony (i płacisz 366 zł). Od razu przechodzisz z niego na Netię. Ale chyba lepszym wyjściem byłoby założenie telefonu na 12 miesięcy (opłata instalacyjna 10 zł) i do tego Multimo na 12 miesięcy albo telefon na 24 miesiące (opłata instalacyjna 1 zł) i do tego Netię na 24 miesiące. Jeśli chodzi o te 2 opcje, to w przypadku tej drugiej zapłacisz o 9 zł mniej, ale będziesz musiał czekać 2 razy tyle na możliwość zmiany operatora.

A słyszałem jescze o czymś takim jak założenie nowej lini za 1zł, wzięcie planu domowego 60, wziąść sobie neostrade powiedzmy 2 mb/s . I odrazu na wejsciu zawiesic sobie telefon . Płacić te 20’coś’ zł + Abonament za Neo … Czy cos takiego jest możliwe ? No i co o Tym myślicie :wink: ?

Nie jest zły pomysł. Tak by chyba nawet było najtaniej.

Był dziś kurier i musiałem odmówić podpisania umowy, bo bym musiał płacić a korzyści bym nie miał w ogóle .

Kurier szukał sygnału ? ■■■?

Nie no, nie kurier… Tylko wgl. niewiedziałem że ktoś przyjedzie… :wink: ale dobrze że typek był, bo bym dziś podpisal umowe a neta by nie było… :twisted: