PORADNIK! Odinstalowanie XP i Zainstalowanie Viste. (HELP!)

Witam, czy moglibyście mi w sposób łopatologiczny ponieważ w ogóle się nie znam na tych sprawach :slight_smile: powiedzieć jak odinstalować XP (home edition i zainstalować VISTĘ z góry dzięki.

nie musisz odinstalowywać starego systemu bo dysk zostanie i tak sformatowany.Pobierz ten plik PDF http://www.vista.pl/download/109_instalacja_windows_vista_krok_po_kroku_poradnik.html i masz tam wszystko wytłumaczone.

Czyli nic nie trzeba robić ze starym Xp , tylko normalnie w systemie XP włożyć płytę z Vistą i robić krok po kroku tak jak w tym poradniku?

Dokładnie. Wsadzasz płytke z systemem do napędu, bootujesz kompa z płyty i wciskasz odpowiednie klawisze aż się zainstaluje :slight_smile:

Bootujesz…yyyy… czyli jeszcze przed włożeniem płytki z vistą zmieniam w biosie na to aby zaraz po otworzeniu się biosu (tego czarnego ekranu na początku otwierania się systemu) chciał płytkę do napędu??

Zgadza się. w biosie ustawiasz firstboot na CD/DVD

ok. wielkie THX za pomoc Pozdrawiam

Dodane 10.02.2009 (Wt) 21:32

Mam jeszcze tylko jedno pytanko ja mam oryginalnie w kompie procka AMD Athlon x64 a Xp chodzi mi na x32 , czy jak będę kupował Vistę to musi być ona x64 czy może być ona x32 ??

Dodane 11.02.2009 (Śr) 13:50

proszę o szybką odpowiedź

pozdrawiam.