Poradnik - Transformacja Windows Vista na a'la Windows 7

Postanowiłem stworzyć poradnik dla osób, które mają Windows Vista i nie chcą instalować wersji RC W7, a zarazem podoba im się wygląd tego systemu, lub po prostu chcą mieć wygląd Siódemki również w Viście.

UWAGA. Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za wszelkie powstałe szkody (jednak ich wystąpienie jest mało prawdopodobne).

Zaczynamy.

  1. Zanim rozpoczniesz.
  1. Utwórz punkt przywracania systemu

  2. Sprawdź, czy twój system ma odblokowaną możliwość aplikacji niecertyfikowanych styli. Weryfikacji i ewentualnej zmiany możemy dokonać używając programu VistaGlazz (http://codegazer.com/vistaglazz) - działa z Vistą RTM i SP1. Jeśli się pospieszyłeś i masz już SP2 użyj Tego patchera W paczce wersje dla systemów 32 i 64 bit.

Po uruchomieniu programu klikamy na “Shows the status of your System DLL’s” - komputerek z zieloną tarczą i jeśli zobaczymy:

24640981.png

Znaczy to, że wszystko jest OK. Jeśli tak nie jest klikamy na “Patch Files” i potem na “Reboot”. Komputer uruchamia się ponownie i gdy wejdziemy ponownie w VistaGlazz powinno być już OK.

Jeśli wszystko już zrobione możemy przechodzić dalej.

  1. Dodawanie funcjonalności
  1. Funkcja Aero Snap:

Idealnie nadaje się do tego program o nazwie “Aero Snap”: Pobierz

Po instalacji polecam wejść w ustawienia i wyłączyć funkcję skrótów klawiszowych, oraz włączyć funkcję podglądu rozmiaru okna (Funkcja eksperymentalna działa tylko w Viście z włączonym Aero)

Zrzut ekranu:

zrzut.png

  1. Funkcja Aero Peek.

Warto użyć programu o nazwie “AeroPeek”: Pobierz

zrzut2.png

  1. Wygląd
  1. Tapety pulpitu.

Paczka tapet z buildu 7100 plus wszystkie tapety regionalne dla poszczególnych krajów:

Tapety W7: Pobierz

Tapety regionalne cz. 1: Pobierz

Tapety regionalne cz.2: Pobierz

  1. Style wizualne.

Paczka styli a’la Windows 7: Pobierz

W paczce mamy 6 styli.

a) Windows 7 (mały pasek zadań) - Zrzut ekranu

b) Windows 7 (duży pasek zadań) - Zrzut ekranu

c) Windows 8 (mały pasek zadań) (dodatkowo styl “poprawiony”)

d) Windows 8 (duży pasek zadań) (dodatkowo styl “poprawiony”)

Dodam jeszcze, że 3 style (poza Windows 7 z małym paskiem zadań) wymagają podmiany pliku explorer.exe. Więcej informacji, jak i potrzebne pliki znajdują się w paczce.

  1. Podmiana plików systemowych

Tutaj jest dostępna paczka ze zmodyfikowanymi plikami systemowymi, które umieszczają w Viście ikony i wygląd programów podobny do tych z Win 7.

UWAGA! !!

Przed podmianą plików systemowych KONIECZNIE zrób sobie ich kopię zapasową (na wypadek problemów).

Biblioteki są 32 bitowe! !!

ale z Linuksem bardzo wiele :slight_smile:

fajnie napisane, z niektórych korzystam ale… nie ten dział… :frowning:

Może autor uznał, że nie jest to sprawdzona porada i nie warto jej w pełni pokazywać innym :slight_smile:

http://www.centrumxp.pl/SkrzynkaPytan/1 … C4%87.aspx

nie działa… macie inny sposób?


Udało mi się zrobić aby była ta opcja ale nie ma jej przy tych plikach które trzeba podmienić… sprawdzałeś to w ogóle?

Uznałem, że nie będę wrzucał tego od razu do działu Visty. Jeśli temat nie zostanie “zmieszany z błotem” może znajdzie się jakaś miła osoba, która przeniesie ten temat.

ProTofik , zainstaluj Sunrise Vista Konfigurator i tam masz opcję “Dodaj do menu Przejmij na własność”.

Zapomniałem dodać. Jeśli masz 64 bitowy system, to nie zamieniaj na te biblioteki - to biblioteki 32 bitowe i ich użycie może coś sknocić!

Dodane 18.06.2009 (Cz) 20:44

U mnie pojawiło się przy dll’kach (nawet na pierwszym miejscu)

Wg mnie powinno być w Sprawdzonych poradach.

No to może zaraportować swój post i poprosić o przeniesienie. :lol:

Trochę późno się skapnąłem… ale i tak zbierało mi się na format, jeszcze ze 2 tygodnie przejadę na tym systemie. chyba że ktoś ma te biblioteki ale przerobione na win 7 (chodzi mi o kalkulator oraz o tło logowania)