Porady dotyczące zakupu Karty graficznej

(Seba0000013) #1

Witam !

Czy ktos wie cos o karcie graficznej ( Gigabyte GeForce 9600 GT SilentPipe 1GB DDR3 PCI-E BOX )? Bo nie wiem czy ją kupic ;/

nie wiem ile mi pochodzi i czy jest wystarczająco wydajna ? :slight_smile:

Proszę o jakies info na ten temat

(Wigrus1) #2

to zależy w dużej mierze od zasilacza,

karta jak karta, zależy w jakiej cenie ona jest.

I ile możesz przeznaczyć na zakup karty.

Podaj jaki masz zasilacz(moc i marka). Do tego inne podzespoły co by karcioszka nie nudziła się zbytnio.

A i na to 1GB nie patrz się, taki chłit marketingowy :slight_smile:

(adam749) #3

Jaki masz sprzęt??

Prawdę mówiąc to spokojnie wystarczy 9600gt 512MB, bo więcej nie potrzeba.

(Seba0000013) #4

Na zasilaczu jest napisane "casecom 400watt", na karte graficzna moge wydac do 500zl. Tutaj daje wam link do zakupu ( http://www.agito.pl/seria_9/gigabyte_geforce_9600_gt_silentpipe_1gb_ddr3_pcie_box.1988.333213.html)

Tutaj daje wam screny z everesta:

eve1uw6.th.png

eve2222xe8.th.png

(adam749) #5

Zasilacz do wymiany. http://www.oc-forum.org/index.php?showtopic=13020

(Seba0000013) #6

Niestety nie mam teraz kasy i za bardzo nie moge kupic zasilacza... Polecicie mi jakas karte zeby komp odpalal dobre gry? ( takie jak: assassains cred, GRID itp.)

(adam749) #7

To pierw zainwestuj w dobrą zasiłke, a potem w grafe. Zasiłka jest najważniejsza.

(Wigrus1) #8

stuknij się w bambuko, bierzesz słabszą kartę i do tego zasilacz i masz kase ;/

karta radeon 3850/gf8800gt i zasilacz koledzy ci podpowiedzą i masz kase...

(Seba0000013) #9

Tylko ze teraz mam bardzo slaba karte ktora nie obsluguje shadera 3.0 i nie moge grac w zadne dobre gierki.

@up

Kupie karte gf8800gt za 450zl i co? kupie jakis dobry zasilacz za 50zl?

(Adalbert) #10

Człowieku, coś Ty tak szybko wszystko byś zamówił, bez zastanowienia większego.

Rozumiem, że chcesz mocniejszy zasilacz z myślą o przyszłej ew rozbudowie, albo żeby starczył na następnego składanego kompa. Ten Twój zasilacz jest kompletnie nieopłacalny. 20zł drożej masz Corsair'a 750W, bardzo dobry zasilacz. Ale do Twojego kompa i myśląc o przyszłej niewielkiej modernizacji, starczyłby Ci Corsair 450W w granicach 180zł. Zostaje Ci 320zł, a w granicach 280zł masz 9600GT od Galaxy z autorskim chłodzeniem i nie musiałbyś na nic zbierać, a by jeszcze zostało na przesyłkę i piwo. Oczywiście mógłbyś dozbierać jeszcze 100zł i miałbyś najtańszą hd4850, która byłaby super kartą jak dla Ciebie.

No ale skoro już wszystko postanowione...

BTW viewtopic.php?f=19&t=213590

(Wigrus1) #11

w gorącej wodzie jesteś kąpany ;/

tylko jak narazie to nie korzystasz z naszych rad...

nie kupuj tej karty za 500 zł ;/

za 250 zł jest radeon 3850.

(Himmak5g) #12

Ten radeon jest bardzo wydajny w grach. Wystarczy do wszystkich najnowszych tytułów