Porady od elektronika

Cześć. Mam malutki dylemacik. Urwał mi się jakiś kondensator od pilota tv i choć pilot działa to bardzo mnie interesuje o co chodzi. Tv Panasonic, pilot EUR511210 a część 3V 100uF 6.3V . Kondensator (chyba) znajduje się na czystej - nielutowanej części płytki , zresztą jako jedyna część. Szukałem na necie ale nie mogę znaleźć żadnego schematu. Dzięki z góry.

Jaki masz dylemat?? Wlutuj nowy i po problemie. Idź do najbliższego serwisu RTV to jak ładnie poprosisz to może za darmo dostaniesz ( groszowe sprawy ) lub jeśli nie masz lutownicy to oddaj do tego serwisu.

lutownice mam ale ciężko w mojej okolicy o sklep z elektroniką. Poza tym napisałem ze pilot działa ale w dalszym ciągu interesuje mnie o co chodzi :slight_smile:

A serwis rtv?? koleś raczej by ci odsprzedał. A tak swoją droga skoro chińczycy czegoś nie usuneli ze schematu to znaczy że to raczej jest potrzebne… :lol:

…masz całkowitą racje :). ale niestety mieszkam w gb a tutaj angolom to łatwiej zmienić tv niż naprawiać jakiegoś tam pilota.Dzięki w każdym razie.

Wiesz, tu to z elektroniką to tak sobie. Zapytaj na elektroda.pl, tam są spece od tych spraw.

musisz sprawdzić gdzie lecą ścieżki kondensator musi być z czymś połączony bo inaczej by go nie było