Porady przy składaniu komputera

Witam. Jeśli zły dział przepraszam.

Właśnie zamówiłem części do mojego nowe PC i chciałbym go samodzielnie złożyć , wiem gdzie co i jak bardziej interesuje mnie czy te wszystkie rzeczy o opaskach antystatycznych czy rękawiczkach to prawda ,że lepiej je mieć ubrane albo ,żeby przed dotknięciem np płyty głownej dotknąć czegoś metalowego, to prawda ? Ogólnie prosiłbym was o takie małe porady “BHP” dotyczące składania komponentów.

p.S

Wie ktoś może jaką wersję biosu ma płyta MSI b75a-g43 ponieważ chcę włożyć do niej procesor i5 3470 i boje się ,że będę musiał aktualizować bios a nie będę miał jak tego zrobić , więc jakby ktoś mógł podać (jeśli wie) wersję biosu msi b75a-g43 od morele.net.

Pozdrawiam

Cześć

W serwisie zawsze korzystaliśmy z opasek ESD czy to podczas składania czy naprawy komputera. Tak na wszelki wypadek. Jedni mówią że to mit inni że warto ją mieć podczas kontaktu z elektroniką.

W domowych warunkach zawsze starałem się “uziemić”, Ale może tylko ja zawsze jestem przewrażliwiony.

Przeczytaj:

http://forum.ks-ekspert.pl/topic/103691 … komputera/

http://www.benchmark.pl/poradnik/opaska … -5309.html

ja nigdy nie używałem żadnych opasek i takich tam, tak że osobiście uważam że to trochę przesada (kiedyś pracowałem w serwisie i też nic nie używaliśmy) i zawsze było ok

  • po prostu ze spokojem ostrożnie składamy - oczywiście nie z rosołem nad płytą :slight_smile: - najważniejszy spokój aby nam nikt nie przeszkadzał, przeczytać instrukcję

i dobry śrubokręt krzyżakowy (namagnesowany dla komfortu)

co do biosu uaktualnia się go bardzo prosto http://pl.msi.com/service/biosupdate/

a jaki będzie na płycie trudno powiedzieć zależy od daty produkcji płyty ?

Mam kolejne pytanie czytałem,że lepiej oczyścić procesor przed nałożeniem na niego chłodzenia np alkoholem. Czy mogę zamiast alkoholu użyć np brzoskwiniowy zmywacz do paznokci aby oczyścić powierzchnię procesora ?

Cześć

Jak to mówią wiesz że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele :wink:

Procesor owszem czyści się ale przed zmianą pasty.

A składając komputer po raz pierwszy po prostu montujesz chłodzenie na procesor i gotowe (tylko upewnij się że na chłodzeniu jest nałożona pasta).