Porównanie Core2Duo vs Athlon X2


(Viliae) #1

Witam

Poszukuję jakichś testów (niekoniecznie po Polsku) tych dwóch rodzajów procesorów (entuzjazm jaki powstał po wypuszczeniu C2D mnie się jakoś nie udzielił, a w pracy nie widziałem różnicy pomiędzy E6300 i Athlonem Xp 3000+ - praca w Cadzie). Szukałem ale znajdywałem tylko porównanie C2D do FX-ów (57, 62), a mnie bardziej interesuje niższa półka (potencjał w podkręcaniu to dla mnie sprawa trochę drugorzędna).

Będę wdzięczny za każdą pomoc.


(Djkamilos) #2

Tutaj nie ma co porównywać. C2D jest lepsze od wszystkich dwurdzeniowców AMD. A testy znajdziesz na :google:


(Viliae) #3

Udowodnij mi to, na słowo nie uwierzę. Dlatego chciałbym mieć jakieś testy włącznie z procedurą testowania.

I na przyszłość prosiłbym o powstrzymywanie się od opini w stylu "tak jest bo ja tak mówię" (i podobnym tonie jak powyżej).


(Michal Kolatek) #4

http://www.google.pl/search?client=fire ... s&hl=pl&q=

core+2+duo+vs+amd+x2&lr=&btnG=Szukaj+w+Google

Taki strzał

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1536-16

Obecnie Core 2 Duo rządzi we wszystkich testach.

:shock: :shock: :shock: :o :shock: :lol:

Z XP C2D tłucze proce 64 bitowe dwurdzeniowe FX, a Ty chcesz porównywać XP z C2D zastanów się co piszesz porównywać starą tech. do obecnie najnowszej, tekst roku :hahaha:

Nikt nie będzie porównywał XP z C2D bo XP jest z góry przegrany.


(michalj82) #5

Obszerny artykuł o Intel Core 2 Duo

Testy Athlona XP


(Viliae) #6

Może tak może nie, wszystko zależy od zbyt wielu czynników (w ACAD 2004 nie widziałem różnicy, ale to tylko moje subiektywne wrażenie).

Dzieki za wszelkie porady, tobie Tobi też dzięki za metodę do googla (i skąd ty wziąłeś to XP, przecież ja pisałem, że mnie interesuje X2 i C2D, a to:

to tylko takie spostrzeżnie nic poza tym). Pisząc starsza technologia miałem na myśli AM2, może trochę przesadziłem z tym "starsza".


(freedom) #7

Viliae narazie nie ma zbyt wielu programów/gier (ale to się zmienia) wykorzystujących 2 rdzenie, więc nie dziw się, że nie zauważyłeś różnicy.

podczas użytkowania ACADa, wypalaj równocześnie płytkę CD/DVD, to zobaczysz różnicę między prockiem jedno, a dwu rdzeniowym.