Porównanie dwóch propozycji zestawów komputerowych!

Sprawa jest taka :smiley: :

1 Grudnia szykuję się do kupno nowego komputera :smiley:

mam 2 propozycje :

Kupić komputer w cenie 2450 zł i dostać monitor od ojca (on kupi nowy):

Monitor: SyncMaster 913v

Komputer:

  • Intel core 2 duo e 8400 (lub e5200 2.5 GHz z chłodzeniem alu cp 120 Karakoum (nie wiem czy dobrze napisalem)

  • MSI p45 Neo-2FR

  • Corsair 450 W lub ocz sli 600w

  • 2 x 1 Gb patriot LLk cl4

  • Radeon HD 4870 lub 4850 w małej różnicy ;p

  • Buda cooler maste elite 331

  • Samsung 320 Gb 7200 16mb (f1)

  • Pionner DVR-216d

!!

monitor LG W1934S-BN

Komputer:

Intel core duo e5200 2.5 ghz

MSI p45 Neo-2FR

  • Corsair 450 W lub ocz sli 600w

2 x 1 Gb patriot LLk cl4

Radeon HD 4850 (GIGABYTE)

Samsung 320 Gb 7200 16mb

Buda cooler maste elite 331

Pionner DVR-216d

Które z tych dwóch opcji wybrać :?:

PS: Przepraszam za ewentualne błędy w opisie podzespołów. :arrow: Czekam!! :evil:

Zależy czy chcesz nowy monitor czy nie? Nie pomożemy ci w takiej decyzji. Jedyna uwaga to przy kupnie karty HD48**, nawet bardzo dobry Corsair 450W będzie bardziej obciążony gdy będziesz próbował OC + wymagające gierki (może wrzucić wentylek na wyższe obroty), producenci zalecają min. 500W na zasiłce przy HD48**.

No to wezme tego OCZ SLI 600w slyszalem same dobre opinie na jego temat!

LG W1934S-BN Ten monitor będzie nowy z apollo LG W1934S-BN A Samsung SyncMaster 913v używany i to z dobre 2 lata.

Którą opcje z tych dwóch wybrać ???

Bo widzę że nie ma chętnych do pomocy!

bym brał pierwszy zestaw z kartą hd4870

Ja też bym brał pierwszy zestaw.

Corsair 450W jest bardzo mocnym zasilaczem, pociągnie bez problemu zestaw z Radeonem HD4870, do tego o/c i jeszcze zostanie zapas mocy a wentyl cichy będzie nadal, ten zasilacz potrafi dostarczyć 570W, cały zestaw z HD4870 nie pociągnie więcej niż 300W.

Test tego zasilacza

http://www.hardwaresecrets.com/article/540/7

Pobór prądu całego zestawu z HD4870 i prockiem Intel Core 2 Extreme X6800 który pobiera więcej prądu niż E8400

http://pclab.pl/art32994-8.html

Daruj sobie kupowanie którego kolwiek z monitorów które podałeś

Dobre monitory zaczynają się od 800zł, to wyobraź sobie co za badziewie musi być za te 400zł

Przejedź się do MediaMarkt etc i zobacz sobie kolory jakie wyświetlają

A mam takie dwa pytania co do tego pierwszego zestawu!

Wziąść procesor e8400 czy e5200 z chlodzeniem pentagram alu 120 karakoum??? :evil: ![-o<

Nie wiem czego ale wszyscy koledzy doradzają mi abym nie brał radeona tylko GeForca bo komp bedzie tylko do gier :stuck_out_tongue: Znalazło by się coś dobrego z GeForce w podobnej cenie ??? =D

PS: Dzięki że naraszcie ktos mi chce pomóc :evil:

Dzisiaj patrze na ceny na esc.pl a tu wszystko droższe o około 50 zŁ!!

szczurek21 , e8400 jest… lepszy. Więc jak Cię stać to bierz.

A co do GeForce`a: Koledzy niezbyt chyba w temacie. Z rok temu nVidia królowała. Teraz ATI zmiata ją z powierzchni ziemi, poczekamy na HD5xxxx i może być z zielonymi krucho.

Co do zestawu: z płytami, to ja bym pomyślał jeszcze nad Asus`em P5Q. Niestety (dla wtajemniczonych), jeszcze nikt nie odpisał.

A sie da sie. Jak nie masz dużo gotówki do 22" za 680zł znajdą sie od LG: W2252TQ. W esc masz za nicałe 700 akurat.

**************** Jak juz muwilem zostawiam ta plyte!! :x

Pytam sie czy wziasc ten e8400 czy e5200 z dobrym chlodzeniem!!

A co do tego geforce nie moze byc GeForce 9800 GT ??

Ja osobiście bym brał E5200 do tego dobre chłodzenie i podkręcił na 3.5GHz a resztę kasy dał na wydajniejszą kartę czyli Radeona HD4870.

Nie, bo Radeon HD4850 jest wydajniejszy od GeForce 9800GT a porównywalny z 9800GTX+ który jest droższy od niego.

No to wziąść e5200 z chlodzeniem karakoum ?? :smiley:

A \moge wziąść tego radeona hd4870 tylko nie wiem czy jest jakas duza roznica miedzy nim a hd4850 ???

ok 20% wydajniejszy jest HD4870 od HD4850

Czyli oplaca sie wziasc slabszy procesor i doplacic do karty ??

A jakiego producenta mam wziasc z tego hd4870 ??

Czy procesor lub cos innego nie bedzie blokowac tej karty?? :-x

jak potrafisz kręcic proca to bierz e5200 + karakorum, lub thermalright ultra 120a + slipstreama 1900rpm

Ja nie potrafie krecic proca ale moj ojciec ma kumpla ktory jest informatykiem no i on mi zlozy tego kompa no to poprosze go zeby podkrecil to chyba nie jest taki problem ze informatycy nie umieja :stuck_out_tongue:

Bierz najtańszego jaki jest, większość to referanty po za naklejką to niczym nie różnią się.

A zasilacz corsair 450w to wytrzyma??

A czy przy monitorze samung syncmaster 913v przy tej karcie monitor bedzie ladnie wyswietlac obraz ??

Wytrzyma bez problemu

już nie jedną historie słyszałem o znajomych informatykach składających zestawy i wsadzających tam syfny sprzęt tak więc jesli on ma żłozyc nie kupić to ok, ale to że jest informatykiem nie oznacza że będzie umiał podkręcic proca :>

może pogadaj z ojcem i niech ci dołoży do e8400

No ale on raczej nie wsadzi syfnego sprzetu bo moj ojciec dosc dlugo go zna i by za **** nie zrobil by tego :stuck_out_tongue:

A co do e8400 kupic go lepiej niz e5200 z bardzo dobrym chlodzeniem i podkreceniem go ??Jakbym kupil e8400 to musial bym wziasc hd4850 zamiast hd4870