Porównanie kart dzwiękowych do laptopa

Witam, mam mały kłopot przy zakupie pewnej kart dzwiękowej, mianowicie:

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio Notebook

Obecnie mam w laptopie Realtek HD Audio. Czytałem recenzje i opinie w których spotkałem się ze zdaniem że wzrost jakośći dzwięku w creativie jest niemal niezauważalny. Ale były też bardzo, bardzo pochlebne recenzje - i było ich wiecej. Jak jest naprawde? Opłaca się wydawać 200zł (za tyle znalazłem)?

ps. prawda jest taka że musze ją kupić ponieważ nie mam w tym realteku wejscia do podłączenia głośników ale prosze o porównanie.

jak to nie masz wyjście dźwięku na słuchawki w laptopie??

Mam ale nie moge długo słuchać przez słuchawki, musze sobie kupić porządne głośniki.

na pclab był niedawno test karty pod laptopa.

Na głośnikach wbudowanych w laptop czy takich za 30 zł faktycznie trudno dostrzec różnicę. Różnicę zauważysz jak podłączysz kartę do dobrego sprzętu (lepszych głośników, wieży stereo itp.).

Rozumiem. Ok, to dziękuje za pomoc.

Cześć. Człowieku, podłaczasz mini-jackiem wyjście słuchawkowe laptopa do : wieży, wzmacniacza, tv, monitora LCD (jeśli ma wejście), itd., itp, i wszystko działa. Chyba, że chodzi Ci o jakość dźwięku to wtedy inna karta i tyle. Zapomniałem o najprostszym : do głośników komputerowych. :frowning:

Przemkęło mi przez myśl żeby się spytać czy są jakieś przejścówki i zaoszczędzić kase ale jednak chciałbym lepszą jakość, mam nadzieje że się opłaci. Jeśli nie to od czego jest allegro :stuck_out_tongue: :smiley: