Porównanie kart dzwiękowych do laptopa


(system) #1

Witam, mam mały kłopot przy zakupie pewnej kart dzwiękowej, mianowicie:

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio Notebook

Obecnie mam w laptopie Realtek HD Audio. Czytałem recenzje i opinie w których spotkałem się ze zdaniem że wzrost jakośći dzwięku w creativie jest niemal niezauważalny. Ale były też bardzo, bardzo pochlebne recenzje - i było ich wiecej. Jak jest naprawde? Opłaca się wydawać 200zł (za tyle znalazłem)?

ps. prawda jest taka że musze ją kupić ponieważ nie mam w tym realteku wejscia do podłączenia głośników ale prosze o porównanie.


(Grzegorz Ch) #2

jak to nie masz wyjście dźwięku na słuchawki w laptopie??


(system) #3

Mam ale nie moge długo słuchać przez słuchawki, musze sobie kupić porządne głośniki.


(Kabuto1378) #4

na pclab był niedawno test karty pod laptopa.


(impassive) #5

Na głośnikach wbudowanych w laptop czy takich za 30 zł faktycznie trudno dostrzec różnicę. Różnicę zauważysz jak podłączysz kartę do dobrego sprzętu (lepszych głośników, wieży stereo itp.).


(system) #6

Rozumiem. Ok, to dziękuje za pomoc.


(Sp Adrian) #7

Cześć. Człowieku, podłaczasz mini-jackiem wyjście słuchawkowe laptopa do : wieży, wzmacniacza, tv, monitora LCD (jeśli ma wejście), itd., itp, i wszystko działa. Chyba, że chodzi Ci o jakość dźwięku to wtedy inna karta i tyle. Zapomniałem o najprostszym : do głośników komputerowych. :frowning:


(system) #8

Przemkęło mi przez myśl żeby się spytać czy są jakieś przejścówki i zaoszczędzić kase ale jednak chciałbym lepszą jakość, mam nadzieje że się opłaci. Jeśli nie to od czego jest allegro :stuck_out_tongue: :smiley: