Porównanie komputerów

CHCE KUPIĆ NOWEGO KOMPA I ZASTANAWIEM SIĘ CO LEPIEJ KUPIĆ:

PROCEK:

CELERON 2.26Ghz czy SEMPRON 2600+ (oba te sama cena- 265zł) czy jescze coś innego w podobnej cenie?

GRAFA:

GeFORCE FX 550 256MB TVOUT 128BIT CZY RADEON 9550 128mb tvout 128bit (obie ta sama cena- 235zł) czy jescze coś innego w podobnej cenie?

Co od grafy to za ta cene tylko i wyłącznie Radeon 9550, Procek ja bym brał Semprona.

Uzasadnisz jakoś ten wybór?

Radeon - polecam bo sam mam ten model, posiada on pełna obsługe DX9.0, pisxel shader 2.0, jest bardzo wydajny i bardzo dobrze sie go podkręca zobacz mój podpis ile mi na razie sie udało wyciągnąc. Wpisz w szukacje 9550 i zobacz ile jest tematów na temat tej karty.

Proc - sempron jest wydajnieszy od celka :slight_smile:

PS. poszukaj te podzespoły na http://sklep.benchmark.pl/ i poczytaj komentarze.

Złączono Posta : 28.08.2005 (Nie) 16:56

sorki mały bład pomyliły mi sie oznaczenia :slight_smile: w tym układzie Celeron jest lepszy :slight_smile: sorki jeszcze raz.

Procek - Sempron 2600 + wydajniejszy w testach.

Grafa - ATI9550 wydajniejsza i lepsza.

Więcej - wpisz podzespoły i poczytaj.

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Zdecydowanie Radeon 9550 128 bit,albo nawet 256 Bit,też mam tą kartę firmy Sapphire,zgodna z Directx 9,PixelShader,VertexShader,ATI dość dobrze poszła obsługa filtrowania anizotropowego.

Wsparcie dla napędów DVD - tu chyba żaden GeForce nie jest dobry - układy ATI obsługują główny algorytm MPEG2,dyskretną transformację cosinusową - DCT ponoć 90% odciążenia komputera!,czytałem to w Enterze,jeśli ten Geforce FX jest tani,to napewno jest to ta sama słaba karta,którą dają do komputerów w hipermarketach

który procek powinienem wybrać? i dla czego?

Ja bym brał semprona gdyż sam uzywam procesora AMD :wink: Lubie ta firme i jestem bardzo zadowolony z jej produktow. Pozatym Sempron pracuje troche chlodniej :wink: Z drugiej zaś strony ten Intel latwo sie podkreca (poytaj komentarze na necie i sam zecyduj ktory bedzie dla Cibie bardziej odpowiedni).

Napisałem Ci jest wydajniejszy od tego Celerona D315 2.26.

Poczytaj o procesorach

I wybierz.