Porównanie procesorów - wymiana opłacalna?

Model :: AMD Sempron

Nazwa kodowa :: Thoroughbred 2400+

Częstotliwość :: 1667 MHz

L2 cache :: 256 KB

FSB :: 333 MHz

Technologia wykonania :: 0,13u

Podstawka :: SOCKET 462

Numer serii :: SDA2400DUT3D

Model :: AMD Athlon XP

Nazwa kodowa :: Barton 3000+

Częstotliwość :: 2100 MHz

L2 cache :: 512KB

FSB :: 400MHz

Technologia wykonania :: 0,13u

Podstawka :: SOCKET 462

Numer serii :: AXDA3000DKV4E

No pewnie ;] Nie czaiłbym się tylko wymieniał :slight_smile:

Może jeszcze jakieś opinie ? chyba że zgadzacie się z michaelllo69 i dlatego nic nikt nie dodaje :lol:

Zbyt dużej różnicy nie odczujesz. Szkoda kasy. No chyba, że masz oba procki i zastanawiasz się nad tym, który wmontować :wink:

no wiadome ze Barton jest lepszy …

No i nie wiem czy za ta cenę 144,99 zł + przesyłka, opłaci mi sie kupić tego procka jeżeli wydajność sie przynajmniej w jakiś widoczny sposób nie podniesie.

http://www.allegro.pl/item651297580_pro … kazja.html

Przedmiotem aukcji jest sam procesor w wersji OEM, bez coolera, opisu, oryginalnego opakowania. Procesor jest używany, ale oczywiście w pełni sprawny. Został dokładnie przetestowany programem HOT CPU Tester Pro 4. Działa oczywiście prawidłowo, a jego stan jest bardzo dobry.

Trochę drogi jak na stary procesor… Ale od razu ci mówię że różnica będzie duża! Athlony są szybsze, wydajniejsze i w ogóle :stuck_out_tongue:

Po specyfikacjach widać ze ma więcej pamięci cache, czyli szybciej będzie obliczał, pracuje z większą częstotliwością i będziesz go mógł jeszcze trochę podkręcić. (200-300 MHz) - bez podnoszenia napięć i przy standardowym chłodzeniu ;] Z Athlon’ami i Sempron’ami to jest tak jakby porównywać Celeron’a do C2D ;]

Decyzja należy do Ciebie. Opinie jak widać są podzielone. Wg. mnie nie opłaca się kupować nowego procesora. Widać komputer stary, więc nie ma się co bać podkręcenia procka i uzyskania osiągów tylko trochę słabszych od Bartona.

athlon to złota seria według mnie firmy AMD. Ale to zależy czy wykorzystasz to i czy ten procesor ci narazie strarcza

Tutaj masz testy tego Bartona:

http://www.tomshardware.pl/cpu/20030210/index.html

Według mnie wypadł całkiem całkiem :slight_smile: W końcu to był jeden z najlepszych procesorów od AMD :smiley:

A tutaj musisz już sobie sam poszukać bo już nie chciało mi się szukać testów tego Semprona ;]

http://www.google.pl/search?q=AMD+Sempr … art=0&sa=N

Z jednej strony wymiana dała by duży wzrost wydajności, ale z drugiej strony jest to bardzo duży wydatek jak na stary procesor procesor… Decyzja należy do ciebie :slight_smile:

Zamówiłem tego procka, teraz jaką pastę kupić czy Zalman ZM-STG1 będzie odpowiednia ??

(w sumie mam jedną ale na pewno jakaś badziewna bo dostałem ją za free w sklepie komputerowym)

dsc00012qst.jpg

Ja na szybko nie znalazłem nigdzie opinii na temat tego mazidła :wink:

Co do procesora to muszę powiedzieć że sam takiego mam i sobie chwalę. Ogólnie rewela. Chodzi podkręcony do 2,2GHz i nigdy mnie nie zawiódł. Ale… czy jest wart wydawania 150zł? Do czego używasz komputera i jak długo jeszcze chcesz pracować na obecnym sprzęcie? Bo samą wymianą procka zbytnio mu życia nie przedłużysz. Jeśli nosisz się z zamiarem przesiadki niedługo (pojęcie względne :wink: ) to myślę, że lepiej zainwestować ze 30-40zł w chłodzenie procka, jeśli trzeba, i podkręcić to co masz :slight_smile:

Zalman ZM-STG1 będzie tutaj bardzo dobrym wyborem. Jak na twój procesor będzie najlepsza :slight_smile:

Procek już jest, teraz czekam na pastę wybrałem jednak Revoltec Thermal Diamond Grease 6g która wypadła nieco lepiej od Zalman ZM-STG1 i jest jeszcze tańsza. (test past http://chlodzenie.net/reviews/wielki-test-past-termoprzewodzacych/)

Co do nowego kompa to jak na razie brak funduszy :expressionless: , chce podciągnąć to co mam a używam go przeważnie do gier. :slight_smile:

Barton emituje stosunkowo mało ciepła. Zastanów się nad pasywnym chłodzeniem. Duży aluminiowy radiator z miedzianymi heatpipe’ami załatwiłby sprawę.